معرفی کتاب از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم

1
2676
از دو که حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زن نوشته هاروکی موراکامی
از دو که حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زن نوشته هاروکی موراکامی
معرفی کتاب از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنمReviewed by کتابیسم on Mar 1Rating: 4.5معرفی کتاب از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم |غیر داستانی | پیشنهاد کتاب کتابیسماز دو که حرف می‌زنم از چه حرف می زنم در واقع خاطرات مرتبط با دوندگی هاروکی موراکامی و نقش آن در نویسندگی و زندگی حرفه‌ای وی است. او از سی‌سالگی و تقریبا

از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم نوشته هاروکی موراکامی در واقع خاطرات مرتبط با دوندگی هاروکی موراکامی و نقش آن در نویسندگی و زندگی حرفه‌ای وی است. که در ادامه متنی مختصر جهت معرفی کتاب که در دسته زندگی نامه خودنوشت و غیر داستانی قرار دارد آورده شده است.

او از سی‌سالگی و تقریبا همزمان با شروع نوشتن اولین رمان‌هایش دویدن را آغاز کرده و با جدیت تمام آن را مانند یک دونده‌ی حرفه‌ای ادامه داده است، تقریبا همه‌ساله در مسابقات ماراتن و بعضا فوق ماراتن یا سه‌گانه شرکت کرده است و هر روز با برنامه‌ریزی خاص خود تمرینات سنگین انجام می‌دهد.

موراکامی در این کتاب توضیح می‌دهد که بین نویسندگی و دوندگی اشتراکاتی وجود دارد و از تفکراتی می‌گوید که حین دویدن به آنها می‌پردازد. دویدن آنقدر برای او جذاب و حیاتی است که در این مدت طولانی علیرغم خستگی‌ها، مشغله‌ها و آسیب‌دیدگی‌ها هیچ‌وقت آن را ترک نکرده است. لحن کتاب بسیار ساده و صمیمی است و دریچه‌ای جدید به شناخت شخصیت موراکامی که تب خواندن آثارش اکثر کشورها را مبتلا کرده باز می‌کند.

یکی از ویژگی‌های بارز موراکامی در کتاب هایش تلاش همیشگی او برای به اشتراک گذاری علایق و خاطراتش با خوانندگان به صورت صریح وضمنی می‌باشد. وی همواره عناوین کتاب های خود را از موسیقی‌ها و یا کتاب های مورد علاقه‌اش اقتباس می‌کند، عنوان کتاب از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم نیز در اصل از کتابی با عنوان وقتی از عشق می‌گوییم، از چه می‌گوییم نوشته ریموند کارور گرفته شده است.

* معرفی کتاب از دو که حرف میزنم ار چه حرف می‌زنم در کتابیسم برای اولین بار در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ صورت گرفته و در با گذشت زمان ویرایش شده است، از علاقه مندان دعوت می‌شود که با ارسال مطالب خود با عنوان معرفی کتاب به مجموعه کتابیسم ما را در معرفی کتاب‌های بیشتر یاری نمایند.

5/5 (1)

امتیاز دهی

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.