مرور و معرفی كتاب پوپولیسم چیست نوشته یان ورنر مولر


0
مرور و معرفی كتاب پوپولیسم چیست نوشته یان ورنر مولرReviewed by حیدر مظلوم on Feb 4Rating: 5.0مرور و معرفی كتاب پوپولیسم چیست نوشته یان ورنر مولر | غیر داستانی | پیشنهاد کتاب کتابیسممعرفی کتاب پوپولیسم چیست نوشته یان ورنر مولر اندیشمند سیاسی و استاد دانشگاه پرینستون آمریکا ترجمه بابك واحدی که توسط انتشارات بیدگل به چاپ رسیده است.

پوپولیسم چیست – زمانی كارل ماركس در ابتدای مانیفست كمونیسم گفته بود كه: «شبح كمونیسم در سراسر اروپا سیر می‌كند.» اما، امروزه، در قرن بیست و یكم این شبح پوپولیسم است كه در تمام دنیا سیر می‌كند. در تمام كارزارهای انتخاباتی و به ظاهر دموكراتیكی كه در سرار دنیا برگزار می‌شود واژه پوپولیسم پربسامدترین واژه است وحتی گاهی از آن برای تخریب رقبای انتخاباتی استفاده می‌شود.
در انتخابات اخیر آمریكا فردی همانند ترامپ كه همه‌ی تحلیل گران بر پوپولیست بودن او صحه گذاشتند، پیروز انتخابات شد و بحث راجب پوپولیسم مورد توجه بسیاری از مولفین، اندیشمندان سیاسی و اجتماعی قرار گرفت.
اختلاف نظر بسیاری در تعریف واژه پوپولیسم وجود دارد. یان ورنر مولر در كتاب پوپولیسم چیست تلاش می‌كند تا به بررسی جنبه‌های مختلف این واژه بپردازد.
یان ورنر مولر اندیشمند سیاسی و استاد دانشگاه پرینستون آمریکا است كه سال‌های زیادی در مورد پوپولیسم تحقیق كرده است. ساختار كلی این كتاب از ۵ بخش تشكیل شده است . نویسنده در بخش اول كتاب به بررسی این نكته می‌پردازد كه چه كسانی پوپولیسم هستند و این برچسب به چه كسانی اطلاق می‌شود.
مولر در بخش دوم کتاب پوپولیسم چیست تفكر كلی پوپولیست‌ها را مورد پژوهش قرار داده و اهداف سیاسی آن‌ها را بررسی می‌كند. در بخش سوم كنش‌ها و فعالیت سیاسی پوپولیست‌ها را تببین می‌كند و نشان می‌دهد كه ابزارهای آن‌ها برای حفظ قدرت و مسند سیاسی چیست.
در فصل بعدی،‌ یان ورنر مولر، تلاش می‌كند تا راهكارهای مقابله و واكنش نسبت به این پدیده را ارائه دهد و در فصل آخر این كتاب به نتیجه گیری تمام مباحث ارائه شده در متن می‌پردازد. این كتاب مورد تایید دنی رادریك، استاد اقتصاد سیاسی دانشگاه هاروارد و مایكل كازین، استاد دانشگاه جورج تاون قرار گرفته است و در گروه كتاب‌های پرفروش آمریكا و اروپا می‌باشد كه با تلاش نشر بیدگل و ترجمه بابك واحدی در دسترس خوانندگان فارسی زبان قرارگرفت است.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.