معرفی کتاب راه و رسم زندگی ما نوشته آنتونی ترولوپ


0
معرفی کتاب راه و رسم زندگی ما نوشته آنتونی ترولوپReviewed by گروه مترجمین کتابیسم on Dec 30Rating:

راه و رسم زندگی ما، رمانی در ژانر طنز از آنتونی ترولوپ، یکی از موفق ترین رمان نویسان انگلیسی دوران ویکتوریایی می‌باشد، که در سال ۱۸۷۵ در لندن منتشر شد، البته به شکل سریالی. این رمان، یکی از آخرین رمان‌های مشهور عصر ویکتوریایی محسوب می‌شود که ابتدا بصورت ماهانه منتشر می‌شد. کتاب شامل ۱۰۰ بخش است و بلندترین رمان ترولوپ نیز می‌باشد. کتاب ملهم از رسوایی‌های مالی اوایل دهه ۱۷۸۰ می‌باشد. ترولوپ از زیاده خواهی و نادرستی این رسوایی‌ها وحشت زده شده بود؛ این رمان نقد او نسبت به این شرایط است. درواقع رمان اقتباسی از زیاده خواهی‌های زندگی روشنفکری سیاسی، اخلاقی و تجاری آن عصر می‌باشد.

آگوستس ملموت، یک متخصص مالی با گذشته‌ای پر از ابهام و رازآلود است. درباره او گفته می‌شود که فردی یهودی است و در برخی از کسب‌وکارهای شکست خورده در وین فعالیت داشته. زمانی که خانواده و تجارتش را به لندن منتقل می‌کند، شایعاتی درباره او در شهر منتشر می‌شود، و همین مسئله شرایط زندگی‌اش را نیز تغییر می‌دهد. او شرکتش را در لندن دایر می‌کند و خانه‌ای تجملی در شهر می‌خرد، سپس به جذب سرمایه گذاران قدرتمند و ثروتمند می‌پردازد و به این وسیله، ابزار سرمایه‌گذاری مناسب برای تجارتش را فراهم می‌کند. خود ترولوپ درباره رمانش می‌گوید: «طنزی قوی و خوب است و شخصیت ملموت به خوبی پرداخته شده است».

تنها چیزی که در رمان راه و رسم زندگی ما اهمیت دارد، پول است؛ حتی عشق و ازدواج نیز از آن نشأت می‌گیرد. درواقع شخصیت های زن کتاب با پول فروخته می‌شوند. ماری ملموت، در جریان این تعیین قیمت قرار می‌گیرد و پس از پاسخ رد به بسیاری از خاستگارانش، فانتزی‌های رمانتیکش را رها کرده و نتیجه می‌گیرد: «من هرگز ازدواج نمی کنم. چه فایده‌ای دارد؟ فقط به خاطر پول است. هیچ کس به چیز دیگری اهمیت نمی‌دهد». مردی که در نهایت عشق او را به دست می‌آورد، یک تاجر کالیفرنیایی به نام فیسکر است.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.