معرفی کتاب مرغ دریایی نوشته آنتوان چخوف

0
1282
نمایشنامه مرغ دریایی، نوشته آنتون چخوف
نمایشنامه مرغ دریایی، نوشته آنتون چخوف
معرفی کتاب مرغ دریایی نوشته آنتوان چخوفReviewed by محمدهادی علیپورمطلق on Mar 30Rating:

مرغ دریایی نمایشنامه‌ای نوشته آنتوان چخوف در سال ۱۸۹۶ می‌باشد که منتقدین از آن بعنوان بهترین مورد از میان چهار نمایشنامه برتر چخوف یاد می‌کنند. ترکیبی از روابط دراماتیک و عاشقانه میان یک نویسنده مشهور بنام بوریس، دختری معصوم به نام نینا، هنرپیشه کم فروغی به نام ایرنا و پسرش کنستانتین که نویسنده نمایشنامه است به نمایشنامه شکل می‌دهد.

اولین اجرای نمایش مرغ دریایی یک شکست بزرگ بود، صدای بازیگر زنی که نقش نینا را بعهده داشت در اواسط کار گرفت و در نهایت به اعتراض تماشاچیان منجر شد. چخوف دو اجرای پایانی این کار را از پشت پرده دنبال کرد. البته حمایت هواداران منجر به دلگرمی چخوف برای ادامه کار گردیده و اجرای بعدی نمایش در سال ۱۸۹۸ در تئاتر هنر مسکو یک شاهکار بود که به عنوان «یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخ تئاتر روسیه و توسعه‌ای جدید در تاریخ درام جهان» شناخته می‌شود.

ترجمه‌های متعددی از این نمایش‌نامه به زبان انگلیسی بعمل آمده و این اثر تاکنون به بیش از ۲۵ زبان دیگر نیز ترجمه شده و از طرفی نیز فیلمها و نمایش‌های بسیاری نیز به اقتباس از آن ساخته شده‌اند که آخرین نمایش اقتباس شده در سال ۲۰۱۴ توسط پتر هینتن با اضافه نمودن زمینه‌هایی از یک روستای کانادایی کارگردانی و اجرا شده است.

5/5 (1)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.