معرفی کتاب زیباترین جای جهان این‌جاست


0
معرفی کتاب زیباترین جای جهان این‌جاستReviewed by پرستو آشتیان on Apr 9Rating: 5.0معرفی کتاب زیباترین جای جهان این‌جاست | رمان | پیشنهاد کتاب | کتابیسمزیباترین جای جهان این‌جاست. اگر فراز و فرودهای زندگی شما را خسته کرده،‌ اگر روزمرگی‌های کسل‌کننده طاقت شما را طاق کرده، اگر حس می‌کنید امیدی به ادامه دادن

زیباترین جای جهان این‌جاست. اگر فراز و فرودهای زندگی شما را خسته کرده،‌ اگر روزمرگی‌های کسل‌کننده طاقت شما را طاق کرده، اگر حس می‌کنید امیدی به ادامه دادن ندارید، اگر شور زندگی و احساس خوشبختی مدت‌هاست با شما بیگانه شده و به طور کلی اگر دنبال راهی هستید که از احساس افسردگی، رخوت و ناامیدی رهایی پیدا کنید؛ راهکار مشکل تنها و تنها پیش خود شماست! نوع نگرش شما به زندگی است که شما را شادمان یا غمگین می‌کند. پیام بزرگ این کتاب کوچک همین است.

کتاب زیباترین جای جهان این‌جاست با عنوان فرعی دعوت به خوشبختی، نوشته مشترکی از فرانسسک میرالس و کاره سانتوس به زبان اسپانیایی است که منصوره رحیم‌زاده آن را به فارسی برگردانده و انتشارات مروارید آن را چاپ کرده است. خانم رحیم‌زاده مقدمه کوتاه اما دل‌چسبی برای کتاب نوشته است. در این مقدمه می‌خوانیم: “شاید خوشبختی در جای خاصی نباشد. شاید این نگاه ما به زندگی‌ست که خوشبختی را می‌سازد. شاید لازم باشد برای خوشبخت بودن، چگونه اندیشیدن را بیاموزیم و با جسارت بیشتری زندگی کنیم. چرا که در پایان زندگی، آنچه بیش از مرگ باید از آن بترسیم این است که زندگی نکرده باشیم. کسی که می‌خواهد پرواز کند، نباید از پریدن بترسد، اگر درست زندگی کردن را بیاموزیم، هر جا باشیم، زیباترین جای جهان همان‌جاست”.

داستان در مورد ایریس سی و شش ساله است که تنها عزیزانش یعنی والدین خود را در یک سانحه رانندگی از دست داده است و در این برهه از زندگی متوجه می‌شود که هیچ دلبستگی و دلخوشی در این دنیا ندارد، نه عشقی، نه دوستی و نه شغل لذت‌بخشی. درست زمانی که به این نتیجه می‌رسد که به آخر خط رسیده، تابلوی کافه‌ای را می‌بیند با این عنوان: زیباترین جای جهان این‌جاست. قدم گذاشتن در آن کافه‌ی جادویی ایریس را به مسیر دیگری سوق می‌دهد.

داستان، داستانی فلسفی است که به ساده‌ترین شکل بیان شده است، خواندن کتاب انرژی و زمان زیادی از خواننده نمی‌گیرد و به او این امکان را می‌دهد تا با ایریس همراه باشد و ببیند که او چگونه شکلات‌های داغ کافه را با لذت می‌نوشد، شیفته می‌شود، هایکوی عاشقانه می‌سراید، دل و جرات پیدا می‌کند و گذشته را رها می‌کند تا حال به جریان بیفتد.


Like it? Share with your friends!

0

4 Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  1. این کتاب رو میتونم داشته باشم چون در تهران پیدا نکردم اگر بشه برای من ارسال کنید ۰۹۱۲۸۴۴۵۲۳۸