معرفی کتاب اسکوپ نوشته آرتور اولین سنت جان وو (اولین وو)

معرفی کتاب اسکوپ نوشته آرتور اولین سنت جان وو (اولین وو)

0
1913
اسکوپ، نوشته‌ی آرتور اولین سنت جان وو
اسکوپ، نوشته‌ی آرتور اولین سنت جان وو
معرفی کتاب اسکوپ نوشته آرتور اولین سنت جان وو (اولین وو)Reviewed by گروه مترجمین کتابیسم on Feb 8Rating:

آرتور اولین سنت جان وو (۱۹۰۳-۱۹۶۶)، که با نام ادبی اولین وو شناخته می‌شود، نویسنده، رمان نویس، زندگی نامه نویس و سفرنامه نویس انگلیسی است؛ او همچنین روزنامه نگار پرکار و منتقد کتاب نیز بوده است. از مشهورترین آثار او می‌توان زوال و سقوط (۱۹۲۸) و یک مشت غبار (۱۹۳۴)، را نام برد. به عنوان نویسنده، اولین وو یکی از بزرگترین متخصصان نثر زبان انگلیسی در قرن بیستم شناخته می شود. وی رمان اسکوپ که به عنوان یکی از صد کتاب برتر قرن بیستم شناخته می‌شود را در سال ۱۹۳۸، منتشر کرد.

ویلیام بوت، یک مرد جوان که در فقری آقامنشانه، دور از فساد و شرارت حاکم بر لندن، زندگی می‌گذراند، و نویسنده یادداشت‌هایی برای روزنامه ملی در لندن است. او به خاطر شرایط کاری‌اش، مجبور می‌شود به یک خبرنگار جنگی تبدیل شده و برای گزارش یک بحران به منطقه‌ای واقع در شرق افریقا سفر کند. لرد کوپر معتقد است که این بحران، “یک جنگ بسیار امیدوار کننده است” و پیشنهاد می‌کند بالاترین سطح تبلیغات در مورد این بحران اعمال شود. سپس ویلیام علی رغم نادانی‌اش، بصورت تصادفی مدیریت اسکوپ را برای تیتر روزنامه بدست می‌آورد، اما وقتی برمی‌گردد، متوجه می‌شود که اعتبار او، به شخص دیگری که نام فامیل بوت را دارد، واگذار شده است.

این رمان براساس تجربه شخصی اولین وو، در کار برای روزنامه دیلی میل نوشته شده است، زمانی که او اخبار جنگ احتمالی حبشه را پوشش می‌داد – اکتبر ۱۹۳۵ تا ۱۹۳۶٫  اولین وو هم چنین کتاب “وو در حبشه” (۱۹۳۶) را نوشت که مکملی برای کتاب اسکوپ به شمار می آید.

رمان سرشار از تضادهای یکسان است و برخی از شخصیت‌های واقعی زندگی وو را نیز دربر می‌گیرد. درواقع اسکوپ، کتاب سوم اولین وو می‌باشد که داستانی درباره هویت اشتباهی است. داستان با ویلیام بوت آغاز می‌شود که در ملاقات با دوست خود دوشیزه جولیا استیچ، حوادث تازه‌ای برایش رخ می‌دهد. جولیا به او پیشنهاد کار به عنوان خبرنگار جنگی را می‌دهد، و لرد کوپر را قانع می‌کند که ویلیام می‌تواند به عنوان خبرنگار جنگی مفید باشد. وو در خلال داستان راوی را تغییر می‌دهد. زمانی که مرد دیگر با نام فامیل “بوت” وارد خط داستان شده و با شخصیت اصلی داستان اشتباه گرفته می‌شود.

امتیاز دهی

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.