معرفی کتاب روی ماه خداوند را ببوس نوشته مصطفی مستور

0
3124
روی ماه خداوند را ببوس نوشته مصطفی مستور
روی ماه خداوند را ببوس نوشته مصطفی مستور
معرفی کتاب روی ماه خداوند را ببوس نوشته مصطفی مستورReviewed by گروه مترجمین کتابیسم on Oct 19Rating:

روی ماه خداوند را ببوس نام اولین رمان مصطفی مستور نویسنده معاصر ایرانی است .داستانی بر پایه ی اصولی فلسفی تعریف شده است و نویسنده سعی  دارد تا افکار دینی، معرفت شناسی، جامعه شناسی و… اندیشه های خود را با زبان شخصیت های داستان بیان  کند.

یونس ، دانشجوی دکتری فلسفه است که موضوع رساله خود را تحلیل جامعه شناسی خودکشی یکی از اساتیدش انتخاب کرده است .  او که قبل تر ها عقاید مذهبی قوی تر و محکم تری داشته، به خوبی می داند که امروزه اثر کم رنگ تری از باور ها و اعتقاداتش مانده است . برای همین سوالهای زیادی با محوریت خدا برایش پیش می آید و در پی کشف معنای هستی درگیری های ذهنی زیادی برایش ایجاد می شود و درجریان تحقیقات رساله اش ، علت خودکشی دکتر پارسا را  موضوعاتی می داند که با ابزارهای علمی قابل درک نیستند .

کتاب روی ماه خداوند را ببوس نوشته مصطفی مستور در بیست بخش و بر پایه سوالات فلسفی یونس که همسر دوستش جولیا نیز درگیر آن ها است شکل می گیرد و او دائما در جدال عقل و منطق و و احساس ، گاها دچار شک و دودلی می شود که آیا واقعا همانطور که می گویند خدا وجود دارد یا خیر ؟

در روی ماه خداوند را ببوس نوشته مصطفی مستور نویسنده سوالات زیادی را مطرح می کند که ممکن است برای خیلی از افراد پیش آمده باشد و برای آن جوابی نداشته باشند هر چند معلوم نیست جواب کتاب به سوالات قانع کننده باشد یا خیر ؟

این کتاب توسط نشر مرکز منتشر شده و در سال ۱۳۷۹ ، برنده جایزه قلم زرین شد و هم چنین در سال ۹۱ به زبان روسی ترجمه شده است.

3/5 (2)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.