زندگی نامه و آثار پائولو کوئلیو + فیلم مصاحبه اپرا وینفری با وی

0
8707
پائولو کوئلیو نویسنده برزیلی و خالق کتاب کیمیاگر
پائولو کوئلیو نویسنده برزیلی و خالق کتاب کیمیاگر
زندگی نامه و آثار پائولو کوئلیو + فیلم مصاحبه اپرا وینفری با ویReviewed by پرستو آشتیان on Jan 4Rating: 5.0زندگی نامه و آثار پائولو کوئیلو + فیلم مصاحبه اپرا وینفری با وی | نویسنده | پیشنهاد کتاب کتابیسممعرفی کتاب‌ها و ارائه زندگی نامه کوتاهی از پائولو کوئلیو نویسنده محبوب برزیلی به همراه قسمت هایی از فیلم مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو در سال 2013

پائولو کوئلیو نویسنده‌ی برزیلی به عنوان کسی که کتابهایش در سراسر دنیا توسط عموم مردم خوانده می‌شود بسیار مورد توجه است. کتاب کیمیاگر این نویسنده معاصر دارای رکورد بیشترین تعداد ترجمه به زبان‌های مختلف در کتاب گینس و همچنین رکورددار پرفروش‌ترین کتاب در تاریخ برزیل می‌باشد. وی جوایز بین‌المللی بسیاری را کسب نموده است که از میان آنها می‌توان به دریافت نشان شوالیه از فرانسه، جایزه کریستال از انجمن جهانی اقتصاد و جایزه ادبی بامبی از آلمان، اشاره کرد.

مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو
عنوان: کاری رو که دوست داری انجام بده

پائولو کوئلیو در نوجوانی در برابر سنت‌های کلیسای کاتولیک رومی که در آن تربیت شده بود، به سرکشی پرداخت و والدینش این امر را ناشی از مشکلات روانی دانسته و او را در بیمارستان روانی بستری کردند. او همواره آرزوی نویسنده شدن را در سر داشت و مخالفت خانواده‌اش با این موضوع سبب شد که او دوران نوجوانی و جوانی سختی را سپری کند. مدرسه حقوق را رها کرد و مدتی را به سبک هیپی‌ها زندگی کرد و به مسافرت پرداخت، در مقطعی از زمان به مواد مخدر روی آورد، سرانجام به عنوان ترانه‌سرای موسیقی پاپ و راک در برزیل مشغول به کار شد و مدت کوتاهی را نیز به دلیل فعالیت در اعمال خرابکارانه بر ضد حکومت برزیل در زندان سپری کرد.

مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو
عنوان: به مسائل با اهمیت فکر کن

سفر به اسپانیا و پیاده‌روی ۵۰۰ مایلی در جاده به مقصد سانتیاگوی کمپوستلا موجب تغییر اساسی سبک زندگی و دیدگاه این نویسنده شد. وی بر اساس این سفر الهام‌بخش و بیداری معنوی خود در این راه کتاب خاطرات مغ را به رشته‌ی تحریر درآورد که یک زندگی‌نامه خودنوشته محسوب می‌شود. پس از این اتفاق او شغل خود را رها کرد و تمام وقتش را صرف نوشتن نمود. سپس او معروفترین کتاب خود، کیمیاگر را نوشت و توجه دنیا را به خود جلب نمود. از آن پس او هر سال یا هر دو سال یک کتاب را روانه بازار می‌کند.

مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو
عنوان: راز موفقیت کتاب کیمیاگر

خوانندگان کتاب‌های پائولو کوئلیو آثار وی را الهام‌بخش و وسیله‌ای برای تغییر زندگی و عقیده می‌دانند. او سعی در پاسخگویی به مسائلی در مورد ایمان و معنویت دارد و در این راه از آموزه‌های بزرگان ادیان مختلف بهره می‌گیرد و این نصایح را در قالب داستان‌های نمادین خود بیان می‌کند. او در سال ۲۰۰۰ در سفرش به ایران با انتشارات کاروان قرارداد همکاری امضا کرد و از آنجایی که ایران عضو کنوانسیون حمایت از حقوق مؤلف نمی‌باشد، وی به عنوان اولین نویسنده‌ای شناخته شد که به طور رسمی از ایران حق‌تألیف دریافت کرد. کتاب‌هایی همچون کیمیاگر، بریدا، خاطرات یک مغ، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، کوه پنجم، یازده دقیقه، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، شیطان و دوشیزه پریم، زهیر، ساحره پورتبلو، والکیری‌ها، چون رود جاری باش از این نویسنده در ایران به چاپ رسیده‌اند.

مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو
عنوان: روزی که پائولو کوئلیو تصمیم گرفت تا معنای زندگی را پیدا کند

مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو
عنوان: چرا از سرنوشت گریزونیم ؟

مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو
عنوان: چطور سرنوشت کتاب کیمیاگر رو نجات داد؟

مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو
عنوان: داستانی که پائولو کوئلیو تا به حال نگفته بود

مصاحبه اپرا وینفری با پائولو کوئلیو
عنوان: رویای شخصی چیست؟

 

برای آشنایی بیشتر با کتاب‌های این نویسنده می‌توانید بر روی اسامی هر یک از کتاب‌ها کلیک نموده و متن معرفی کتاب تهیه شده توسط کتابیسم را مطالعه نمایید، همچنین برای خرید کتاب‌های این نویسنده می‌توانید بهه کتابفروشی اینترنتی کتابیسم مراجعه کنید.

5/5 (1)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.