معرفی کتاب اسکار و بانوی صورتی‌پوش نوشته اریک امانوئل اشمیت

1
1213
نمایشنامه اسکار و بانوی صورتی پوش، به قیم اریک امانوئل اشمیت
نمایشنامه اسکار و بانوی صورتی پوش، به قیم اریک امانوئل اشمیت
معرفی کتاب اسکار و بانوی صورتی‌پوش نوشته اریک امانوئل اشمیتReviewed by پرستو آشتیان on Apr 13Rating:

اسکار و بانوی صورتی‌پوش از موفق‌ترین داستانهای نویسنده و نمایشنامه‌نویس مطرح، اریک امانوئل اشمیت می‌باشد. این کتاب در بسیاری از کشورهای دنیا ترجمه شده و مورد استقبال قرار گرفته است. قلم صمیمی اشمیت در این کتاب نیز مسائل مذهبی و فلسفی را به سادگی به مطرح می‌کند.

داستان اسکار و بانوی صورتی‌پوش در مورد پسربچه‌ی ده ساله‌ی مبتلا به سرطانی به نام اسکار است که طبق پیش‌بینی پزشک تنها دوازده روز دیگر زنده است و در بیمارستان سر می‌کند. شخصی به نام مامی رز با لباس صورتی هر روز در بیمارستان با اسکار ملاقات می‌کند. او معتقد است اسکار می‌تواند این دوازده روز را مانند صد و بیست سال زندگی کند.

به این ترتیب بازی آغاز می‌شود و اسکار هر روز را مانند ده سال از عمرش سپری می‌کند. او هر روز نامه‌ای به خدا می‌نویسد و خواسته‌هایش را با خدا در میان می‌گذارد. در ابتدا این درخواست‌ها بچه‌گانه و ساده هستند ولی اسکار کم‌کم می‌آموزد طلب‌های معنوی و ذهنی خود را روی کاغذ بیاورد. این بازی هم موجب تعالی شخصیت اسکار و هم رشد فکری مامی رز می‌شود.

آموزش و فهماندن مسائل پیچیده‌ی فلسفی به حدی در این کتاب ساده توصیف شده است که این کتاب هم برای نوجوانان و هم برای والدین آنها قابل پیشنهاد است. اشمیت فیلمی را نیز بر مبنای این کتاب و به همین نام کارگردانی کرده که در سال ۲۰۰۹ در فرانسه اکران شده است.

امتیاز دهی

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.