زندگی‌نامه و معرفی آثار جرج اورول به همراه فیلم معرفی وی

0
4611
معرفی جرج اورول نویسنده کتاب های مزرعه حیوانات و 1984 به همراه فیم کوتاهی در رابطه با زندگی نامه، عقاید و تفکرات این نویسنده بزرگ.
معرفی جرج اورول نویسنده کتاب های مزرعه حیوانات و 1984 به همراه فیم کوتاهی در رابطه با زندگی نامه، عقاید و تفکرات این نویسنده بزرگ.
زندگی‌نامه و معرفی آثار جرج اورول به همراه فیلم معرفی ویReviewed by پرستو آشتیان on Jan 14Rating: 5.0زندگی‌نامه و معرفی آثار جرج اورول به همراه فیلم معرفی وی | نویسنده | پیشنهاد کتاب کتابیسممعرفی جرج اورول نویسنده کتاب های مزرعه حیوانات و 1984 به همراه فیم کوتاهی در رابطه با زندگی نامه، عقاید و تفکرات این نویسنده بزرگ.

جرج اورول نام مستعار اریک آرتور بلر نویسنده، روزنامه‌نگار شهیر انگلیسی است که در کتاب‌های خود سعی کرده تا تصاویری از (پاد) آرمان شهرهای حکومت‌های وقت خود بخصوص روسیه و استالین را به نمایش گذاشته و در اصل این موضوع را بیان دارد که مقصود این حکومت‌ها در اصل “پاد آرمان شهر” می‌باشد. جرج اورول در رمان‌هایش با اتخاذ دیدگاه منتقدانه آینده مطلب رهبران سیاسی و انقلابی را ترسیم نموده. تجربه سیاسی وی بهمراه حضورش در جنگ داخلی اسپانیا و همچنین تجربه جنگ جهانی دوم در شکل گرفتن کتاب‌هایش نقش مهمی را ایفا نموده است.

تأثیر کتاب‌های جرج اورول بر جامعه و فرهنگ سیاسی کماکان ادامه دارد. این تأثیر به قدری بوده که منجر به ورود کلمات جدید به ادبیات سیاسی گشته که از آن جمله می‌توان به برادر بزرگ، جنگ سرد، پلیس افکار، اتاق ۱۰۱ و جرم فکری اشاره کرد که به همراه مفهوم “اورولین” امروزه در نوشته‌های سیاسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در زمان حیات جرج اورول بعنوان یک نویسنده و روزنامه نگار شناخته می‌شد و آثار او که در قالب گزارش و مقالات منتشر می‌شد منجر به شهرت یافتن او گردید به طوری که وی را از جمله نویسندگان برتر بریتانیا دانسته‌اند. لیکن خوانندگان کتاب در دنیای مدرن امروزه وی را بعنوان یک رمان نویس می‌شناسند، که بخاطر شهرت کتاب‌های قلعه حیوانات و هزار و نهصد و هشتاد و چهار می‌باشد.

در ادامه فیلم معرفی جرج اورول که شامل توضیحات کوتاهی از زندگی و دوران کودکی وی و نحوه شکل گیری عقاید و تفکرات وی ارائه می‌گردد. در این فیلم به آینده نگری جرج اورول در خصوص حکومت های زمان بعد از خود و نحوه کنترل مردم در دنیای مدرن از طریق رسانه و بخصوص تلویزیون و روزنامه اشاره می‌شود و همچنین تفکر اصلی اورول برای بهبود جامعه با این عنوان که «ابناء بشر باید رفتاری بهتر را در پیش بگیرد» بیان می‌شود که در واقع برگرفته از نوشته‌های چارلز دیکنز می‌باشد.

فیلم معرفی جرج ارول

5/5 (4)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.