معرفی کتاب سه شنبه‌ها با موری نوشته میچ آلبوم

0
2146
رمان سشنبه‌ها با موری نوشته میچ آلبوم نویسنده آمریکائی
رمان سشنبه‌ها با موری نوشته میچ آلبوم نویسنده آمریکائی
معرفی کتاب سه شنبه‌ها با موری نوشته میچ آلبومReviewed by گروه مترجمین کتابیسم on Aug 26Rating:

سه شنبه‌ها با موری کتابی متفاوت و شدیدا تأثی گذار است که میچ آلبوم آن را پس از ملاقات با کسی که زندگی را به او آموخته نوشته است. شاید پدربزرگ یا مادربزرگتان، معلمتان، و یا حتی یکی از همکارانتان؛ کسی مسن تر، صبورتر و صد البته داناتر از شما که وقتی جوان بودید و به دنبال معنای زندگی، با صحبت هایش کمکتان کرد تا وسعت و عمق دنیا را بهتر درک کنید، و راهتان را پیدا کنید.

آن شخص برای میچ آلبوم کسی نبود جز موری شوارتز، که نزدیک بیست سال پیش از وقایع کتاب، در کالج استادش بود.

جلد رمان سه شنبه‌ها با موری نوشته میچ آلبوم نویسنده آمریکائی
جلد رمان سه شنبه‌ها با موری نوشته میچ آلبوم نویسنده آمریکائی

شاید شما هم مثل میچ از راهنمای خود غافل شدید، خردش را به فراموشی سپردید و روابط شما رو به سردی گذاشت. دوست ندارید باز هم او را ملاقات کنید و سوالات بزرگی که هنوز هم ذهنتان را مشغول می‌کند را بپرسید، و دوباره مثل گذشته ها برای زندگی پرهیاهویتان از او کمک طلب کنید؟

میچ آلبوم این فرصت دوباره را به دست آورد. میچ در چند ماه آخر زندگی موری دوباره او را پیدا کرد. او که میدانست موری واپسین روزهایش را سپری می‌کند، درست مثل گذشته‌ها هر سه‌شنبه برای ملاقات با او به دفتر کارش می‌رفت. و در آخر، دوستی شان که جانی دوباره یافته بود به آخرین “کلاس” موری بدل شد، کلاسی با عنوان “درس‌هایی در باب زیستن”.

تئاتری با اقتباس از رمان سه شنبه‌ها با موری نوشته میچ آلبوم نویسنده آمریکائی
تئاتری با اقتباس از رمان سه شنبه‌ها با موری نوشته میچ آلبوم نویسنده آمریکائی

سه شنبه‌ها با موری روزشمار جادویی زمانی ست که این دو با هم گذراندند، کتابی که میچ در آن هدیه ی زوال ناپذیر موری را با تمام دنیا در میان می‌گذارد. سه شنبه‌ها با موری که هم اکنون به پرفروش ترین کتاب خاطرات دنیا بدل شده است، در ابتدا چیزی نبود جز تلاشی عاشقانه برای کمک به موری در پرداخت هزینه‌های درمانی‌اش. این کتاب شگفت انگیز امروز در سراسر دنیا در ۵۰ چاپ متفاوت، بیش از ۱۵ میلیون نسخه فروش داشته است.

دو سال پس از انتشار کتاب، یعنی در سال ۱۹۹۹، اقتباسی تلویزیونی از کتاب صورت می‌گیرد که جک لمون بازیگر محبوب هالیوود در آن ایفای نقش موری را بر عهده می‌گیرد. 

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.