معرفی کتاب کشتن مرغ مینا نوشته هارپر لی | به همراه فیلم


0
معرفی کتاب کشتن مرغ مینا نوشته هارپر لی | به همراه فیلمReviewed by کتابیسم on Dec 28Rating: 5.0معرفی کتاب کشتن مرغ مینا نوشته هارپر لی | به همراه فیلم | رمان | پیشنهاد کتاب کتابیسممعرفی کتاب کشتن مرغ مینا نوشته هارپر لی | برنده جایزه پولیتزر | یکی از پرفروش ترین کتاب های تمامی دوران | رمان تربیتی | مجله ادبی کتابیسم

کشتن مرغ مینا داستان زندگی آتیکوس فینچ می‌باشد که از زبان دخترش روایت می‌شود. آتیکوس یک وکیل میان سال است که برای دفاع از مردی سیاه‌پوست که گفته می‌شود به زن سفید پوستی تجاوز کرده، انتخاب گردیده است.

رمان کشتن مرغ مینا نوشته هارپر لی است که در سال ۱۹۶۰ منتشر شد بسرعت بعنوان یک رمان موفق مطرح گردید و جایزه پولیتزر را از آن خود ساخت و بعنوان یک اثر کلاسیک در آمریکا بسیار محبوب گشت.  زمینه داستان و شخصیت‌ها بطور مستقیم از مشاهدات دوران کودکی و نوجوانی نویسنده از شخصیت‌های خانواده و همسایگان و اتفاقی که در محله زندگی وی در سن ده سالگی روی داده الهام گرفته شده است. و بر اساس مصاحبه‌های بعدی که با هارپر لی انجام شده است شخصیت دیل در این کتاب از خصوصیات همسایه و دوست دوران خردسالی لی ترومن کاپوتی (نویسنده کتاب در کمال خونسردی) الهام گرفته شده است.

علی رغم مطرح نمودن موضوعاتی مانند تجاوز و تبعیض نژادی، زبان بسیار گرم و طنز آمیزی که در این رمان بکار رفته، بر محبوبیت آن افزوده است. همچنین شخصیت پردازی قوی در این داستان باعث شده که اتیکاس فیچ (پدر راوی در داستان) در فرهنگ آمریکا بعنوان نماد یک وکیل قهرمان در میان مردم جا بیافتد. یک منتقد در باره تأثیرگذاری این رمان اینگونه بیان می‌دارد که کشتن مرغ مینا احتمالاً پرخواننده‌ترین رمان قرن است که در رابطه با نژادپرستی در آمریکا نوشته شده است و شخصیت آتیکوس فینچ نیز برجسته‌ترین شخصیت داستانی در زمینه مقابله با نژاد پرستی است.

بعنوان یک رمان گوتیک جنوبی (سبک گوتیک خاص بکار رفته در جنوب آمریکا) و ترتیبی، مضمون اصلی کتاب شامل نابرابری‌های نژادی و تخریب معصومیت می‌باشد. این کتاب بصورت گسترده به دانش آموزان آمریکایی در دروسی که در رابطه با تحمل سختی‌ها می‌باشد تدریس می‌گردد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های قرن بیستم می‌باشد و در تحقیقی که در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت “وان‌پل” صورت گرفته بعنوان تأثیرگذارترین کتاب تاریخ انتخاب گردیده است.

فیلم معرفی داستان کتاب کشتن مرغ مینا

[aparat id=”gwt4E”]


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.