مارگارت اتوود شرح مختصری از زندگی‌نامه و کتاب‌های نویسنده کانادایی

شرخ مختصری از زندگی نامه و فعالیت‌های مارگارت اتوود نویسنده کانادایی به همراه معرفی برخی آثار برجسته وی و توصیف سبک نوشتاری و نگرش ادبی توسط کتابیسم


2
مارگارت اتوود شرح مختصری از زندگی‌نامه و کتاب‌های نویسنده کاناداییReviewed by هادی مطلق on May 7Rating: 4.0مارگارت اتوود شرح مختصری از زندگی‌نامه و کتاب‌های نویسنده کانادایی | نویسنده | پیشنهاد کتاب | کتابیسمشرخ مختصری از زندگی نامه و فعالیت‌های مارگارت اتوود نویسنده کانادایی به همراه معرفی برخی آثار برجسته وی و توصیف سبک نوشتاری و نگرش ادبی توسط کتابیسم

شرح مختصری از زندگی نامه مارگارت اتوود

مارگارت اتوود نویسنده و شاعر نامدار اهل کاناداست که در سال ۱۹۳۹ به دنیا آمد و از سال ۱۹۶۱ تا کنون بیش از ۵۰ کتاب رمان، ادبیات غیر داستانی، شعر و داستان کوتاه منتشر کرده است. وی نویسنده‌ای پر کار بوده و در کنار تولید آثار متنوع همواره کیفیت و سبک نوشتاری خود را حفظ نموده.
مارگارت اتوود نویسندگی را در سن ۵ سالگی آغاز کرد و رفته رفته به صورت جدی‌تر آن را دنبال نمود. تحصیلات خود را در زمینه ادبیات انگلیسی در دانشگاه پیگیری کرده و به صورت حرفه‌ای به شغل نویسندگی پرداخت.

آثار مارگارت اتوود 

در اولین کتاب‌های شعرش که مابین سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۸ به چاپ رسیدند اتوود بر روی مسائل رفتاری تمرکز داشته و در مدح دنیای طبیعی و نکوحش مادی گرایی کوشیده است.
یکی از ویژگی‌های داستان‌های مارگارت اتوود دگرگونی شخصیت قهرمان اصلی داستان و مواجهه وی با چالش‌های عمیق در طی روایت است. همچنین ویژگی تکرار شوند دیگر در زندگی شخصیت‌های اصلی داستان‌های وی توصیف شروع مجدد و از سر گیری دوباره زندگانی می‌باشد.
زن‌ها شخصیت‌های اصلی و مرکزی داستان‌های مارگارت اتوود می‌باشند. زنانی که در تلاش برای برقراری ارتباط با جهان هستی و آدم‌های اطرافشان هستند.
داستان سرگذشت ندیمه حول یاداشت‌های یک زن که در جامعه‌ای دین سالار به صورت یک برده جنسی در حال گذران زندگی است شکل گرفته است. کتاب آدمکش کور نیز یک روایت پیچیده از خاطرات یک زن کانادایی درباره خودکشی خواهرش و دیگر اتفاقات پیرامونی آن است.
از جمله دیگر آثار مارگارت اتوود می‌توان به کتاب سورئال زن شکلاتی ۱۹۶۹، کتاب بر امواج در سال ۱۹۷۲، بانوی پیشگو ۱۹۷۶، چشم گربه ۱۹۸۸، عروس فریبکار ۱۹۹۳ و چهره پنهان ۱۹۹۶ اشاره نمود.
مارگارت اتوود برنده جوایز متعدد ادبی شده که از آن جمله می‌توان به جایزه بوکر (دو بار) در سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۹، جایزه فرانتس کافکا، آرتور سی کلارک و جایزه ملی حلقه منتقدان کتاب اشاره کرد.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به وبسایت مارگارت اتوود مراجعه نمایید.


Like it? Share with your friends!

2

0 Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.