معرفی کتاب تارهای سحرآمیز فرانکی پرستو نوشته میچ آلبوم

0
1283
تارهای سحرآمیز فرانکی پرستو نوشته میچ آلبوم
معرفی کتاب تارهای سحرآمیز فرانکی پرستو نوشته میچ آلبومReviewed by محمدهادی علیپورمطلق on Oct 21Rating:

تارهای سحرآمیز فرانکی پرستو رمان جدید میچ‌آلبوم در تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۴ به دنیا عرضه شد. یکی از خصوصیات اصلی که درباره میچ آلبوم می‌شه گفت علاقه بیش از حد او به موسیقیه میچ مدت‌ها قبل از اینکه نوشتن کتاب‌هاش رو آغار کنه از طریق نوازندگی کسب درآمد می‌کرده و در حال حاضر نیز این حرفه رو ادامه می‌ده. او با انتشار این کتاب سعی داره تا عشق خودش به موسیقی رو بیان کنه.

تارهای سحرآمیز فرانکی پرستو سیزدهمین کتاب و پنجمین رمان آلبوم هست. میچ در این رمان داستان زندگی بزرگترین نوازنده گیتار تمامی دوران و اینکه چطور زندگی شش نفر را با شش تار سحرآمیز گیتارش تغییر می‌ده رو تعریف کرده. آلبوم که بیش از ۳۵ میلیون نسخه از کتاب‌هاش تا کنون فروخته شده و داستان‌هایش به بیش از ۴۲ زبان زنده دنیا چاپ شدن در رابطه با کتاب جدیدش اینطور میگه:

داستان زندگی فرانکی وقتی شروع می‌شه که اون توی یک کلیسای در حال آتش گرفتن به دنیا می‌آید و سفر اون از یک شهر کوچک در اسپانیا به امریکا باعث می‌شه که فرانکی به دنیای موسیقی وارد بشه. معلم گیتار فرانکی تو بچگی به او شش تار سحرآمیز گیتار هدیه داده که در ادامه او به خاطر استفاده از این گیتار و استعداد بی‌مانند خودش در نواختن آن ستاره‌های دنیای موسیقی مانند هنک ویلیامز، دوک الینگتون و الویس پرسلی رو تحت تأثیر قرار می‌ده تا اینکه او خود تبدیل به یک ستاره موسیقی پاپ می‌شه. اما در ادامه کار فرانکی متوجه می‌شه که هدیه دوران کودکی‌اش که تونسته با اون موفقیت‌های زیادی کسب بکنه، در طول زمان برای او بار سنگینی از مسئولیت در مقابل مخاطبانش ر بوجود آورده چرا که او قادره با استفاده از این تار‌های سحرآمیز سرنوشت انسان‌ها رو تغییر بده.

میچ آلبوم: «با صدای موسیقی که مانند یک راهنما با ما همراهه، ما شاهد تغییر زندگی افراد به وسیله یک مرد هستیم که می‌تونه با تارهای گیتارش موسیقی و جادویی که در وجود آدما هست رو لمس بکنه.»

علاوه بر این آلبوم گفته که تا به حال از نوشتن هیچ کتابی به این مقدار احساس رضایت نکرده که از نوشتن کتاب تارهای سحرآمیز فرانکی پرستو این احساس بهش دست داده و از نحوه تکامل یافتن داستان و شخصیت‌ها احساس خشنودی کرده. آلبوم به عنوان شخصی که توانسته به صورت خود آموز پیانو نواختن رو یاد بگیره و به مدت طولانی در گروه‌های موسیقی توی آمریکا و اروپا فعالیت داشته، توی سایت شخصیش نوشته که این رمان آدما رو دعوت می‌کنه تا عضو گروه موسیقی بشن و این پیام رو می‌ده که موسیقی همانند عشق، می‌‌تونه زندگی آدما رو تحت تأثیر قرار بده. او همچنین گفته که «فرانکی» جالب‌ترین شخصیت داستانی هستش که تا به حال خلق کرده.

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.