معرفی کتاب مگی کسیدی نوشته جک کرواک

0
1878
معرفی کتاب مگی کسیدی نوشته جک کرواک | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی کتاب مگی کسیدی نوشته جک کرواک | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی کتاب مگی کسیدی نوشته جک کرواکReviewed by پرستو آشتیان on Jan 8Rating: 4.0معرفی کتاب مگی کسیدی نوشته جک کرواک | پیشنهاد کتاب کتابیسممگی کسیدی از کتاب‌های کمتر مورد توجه قرار گرفته جک کرواک است، در حالی که در واقع یک زندگی‌نامه خودنوشت قوی از دوران نوجوانی کرواک به شمار می‌رود و همچنین از

مگی کسیدی از کتاب‌های کمتر مورد توجه قرار گرفته جک کرواک است، در حالی که در واقع یک زندگی‌نامه خودنوشت قوی از دوران نوجوانی کرواک به شمار می‌رود و همچنین از سبک نوشتاری خاصی برخوردار است. کرواک شخصیت‌های آثار داستانی خود را از میان دوستان و خانواده‌اش انتخاب می‌کرد. در کتاب مگی کسیدی نیز جک دولوز خود دیگر نویسنده و مگی کسیدی، مری کارنی عشق دوران نوجوانی او در لوول ماساچوست است. باقی شخصیت‌ها نیز برگرفته از انسان‌های واقعی زندگی کرواک هستند که با نام‌های دیگری در داستان ظاهر می‌شوند.

کتاب مگی کسیدی با توصیفات فراوانی در مورد لوول زادگاه راوی (و خود نویسنده) همراه است. لوول برای خواننده در قامت شهری کوچک،‌ روستایی و نوستالژیک تصویر می‌شود. کرواک از همان ابتدا ارادت و علاقه خود به لوول سال‌های نوجوانی‌اش را ابراز می‌کند. شخصیت‌های جک و مگی نیز به نحو جدایی ناپذیری به لوول گره خورده‌اند، داستان عشق این دو نیز به طور مجرد روایت نمی‌شود بلکه این عشق در لوول و با حضور سایر افراد این جامعه معنا می‌گیرد.

معرفی کتاب مگی کسیدی نوشته جک کرواک | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی کتاب مگی کسیدی نوشته جک کرواک | پیشنهاد کتاب کتابیسم

این کتاب داستان ساده و جذابی دارد، همان طور که گفته شد شخصیت اصلی داستان جک دولوز است. دانش آموز نوجوانی که در میان دوستی‌های دوران دبیرستان به دنبال عشق می‌گردد. او یک ورزشکار است و خانواده‌اش معتقدند مسائل عاشقانه در این سن نباید او را از مسیر روشن آینده ورزشی‌اش منحرف کند. ولی جک قادر نیست با فکر مگی کنار بیاید، او را دوست دارد ولی از طرفی از حس او نسبت به خودش مطمئن نیست و گاهی فکر می‌کند شاید عشق واقعی او پائولین دوست سابقش است نه مگی کسیدی.

جک دولوز دوستان زیادی دارد که در داستان کتاب نقش پررنگی را ایفا می‌کنند. اکثر آنها مانند جک از نسل دوم فرانسوی-کانادایی‌ها هستند. اشارات فرهنگی و اجتماعی به شخصیت‌های داستان، این احساس را کاملاً به وجود می‌آورد که این شخصیت‌ها ساخته‌ی کرواک نیستند بلکه توسط او به خاطر آورده شده‌اند و روی کاغذ آورده شده‌اند. استفاده از جملات و عبارت بلند و پی در پی و توصیفات در هم پیچیده از ویژگی‌های نثر کتاب مگی کسیدی است.

کتاب مگی کسیدی با ترجمه یگانه وصالی توسط انتشارات مروارید به چاپ رسیده است.

3.5/5 (2)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.