معرفی کتاب مفید در برابر باد شمالی نوشته دانیل گلاتائور

1
2569
مفید در برابر باد شمالی، نوشته‌ی دانیل گلاتائورمفید در برابر باد شمالی، نوشته‌ی دانیل گلاتائور
مفید در برابر باد شمالی، نوشته‌ی دانیل گلاتائور
معرفی کتاب مفید در برابر باد شمالی نوشته دانیل گلاتائورReviewed by پرستو آشتیان on Jul 9Rating:

کتاب مفید در برابر باد شمالی نوشته‌ی دانیل گلاتائور نویسنده و روزنامه‌نگار اتریشی است که به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شده است. این کتاب در واقع یک رمان عاشقانه است اما عشقی که از آن صحبت می‌شود تصویری متفاوت و مدرن دارد؛ همان‌طور که در ترجمه انگلیسی عنوان عشق مجازی برای آن در نظر گرفته شده است. عشقی که در سال‌های اخیر بعید به نظر نمی‌رسد، همچنین ممکن است در سال‌های آتی بسیار شیوع پیدا کند.

مفید در برابر باد شمالی، نوشته‌ی دانیل گلاتائور
مفید در برابر باد شمالی، نوشته‌ی دانیل گلاتائور

ساختار کتاب از ویژگی‌های منحصر به فرد آن است. کل کتاب از ایمیل‌های رد و بدل شده بین دو نفر (امی روتنر و لئو لایکه) تشکیل شده است. داستان از یک ایمیل تصادفی آغاز می‌شود و این شروع یک رابطه‌ی مجازی روزانه بین این زن و مرد غریبه می‌باشد، به مرور هر یک از آنها به دریافت ایمیل از دیگری وابسته می‌شود. آنها راجع به خودشان باهم حرف می‌زنند و سعی می‌کنند حدس بزنند طرف مقابل چه شکلی است تا جایی که یک قرار در کافه‌ای شلوغ را ترتیب می‌دهند فقط برای اینکه متوجه شوند می‌توانند یکدیگر را شناسایی کنند یا خیر.

رفته رفته ایمیل‌ها بیشتر و شخصی‌تر می‌شوند و تصمیم‌گیری برای روند پیشرفت رابطه‌شان سخت‌تر می‌شود. آنها نمی‌دانند بعد از دیدار حضوری هم این رابطه برایشان آنقدر شیرین است یا نه و آینده‌ی رابطه‌شان چگونه خواهد بود، از طرفی مسائل دیگری وجود دارد که مانع از دیدار آنها می‌شود. به هر حال آنها بارها تصمیم به دیدن یکدیگر می‌گیرند و این قرار به دلایل مختلف به تعویق می‌افتد گلاتائور این داستان را با مهارت به پایان می‌رساند و خواننده را حیرت‌زده می‌کند.

کتاب مفید در برابر باد شمالی یک کتاب جذاب و خلاقانه دانسته شده است. خواندن ایمیل‌ها برای خواننده به راحتی انجام می‌شود و مخاطب به سادگی می‌تواند آنچه در حال وقوع است را حس کند و این سرعت خوانش کتاب را بالا می‌برد. این کتاب با ترجمه شهلا پیام و توسط انتشارات ققنوس در ایران منتشر شده است.

5/5 (4)

امتیاز دهی

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.