معرفی کتاب لولی ویلوز نوشته سیلویا تاونسند وارنر

0
1368
لولی ویلو، نوشته‌ی سیلویا تاونسند وارنر
لولی ویلو، نوشته‌ی سیلویا تاونسند وارنر
معرفی کتاب لولی ویلوز نوشته سیلویا تاونسند وارنرReviewed by گروه مترجمین کتابیسم on Jul 18Rating:

جنگ‌های جهانی در نثر و نظم، پیامدهای بزرگی داشتند. داستان‌های بسیاری با موضوع اصلی جنگ در طول سال‌های نبرد و بعد از آن به چاپ رسید که بعضی از آنها تبدیل به شاهکارهای ادبی و یا آغازگر شیوه‌ای نوین در داستان سرایی بودند. همانند اثر سیلویا تاونسند وارنر، شاعر جوانی که در سال ۱۹۲۶  به ناشر خود (چاتو و ویندوس) گفته بود داستانی در مورد یک جادوگر نوشته است. در عرض یک سال، لولی ویلوز تبدیل به بحث برانگیزترین و محبوب ترین کتاب در میان مردم شده بود. تاونسند وارنر در دوران جنگ در کارخانه مهمات سازی کار می‌کرد و امروزه او را به عنوان یکی از پیشگامان فمینیست و همچنین نویسنده آثار کلاسیک بزرگ می‌شناسند. لولی ویلوز با بکارگیری طنز ماهرانه و جذاب به اغفال شدن زن‌ها در دوران ادوارد و سال‌های بین دو جنگ جهانی می‌پردازد.

لورا ویلوز یا همان لولی ویلوز زنی بیست و چند ساله از طبقه متوسط انگلیسی است که بعد از فوت پدرش، تبدیل به دختری مجرد و معمولی می‌شود که با برادرش در لندن زندگی می‌کند.  سپس در پی آزمودن چیزهای جدید، برای به دست آوردن آزادی‌های فردی به روستای گریت موب می‌گریزد و تبدیل به جادوگری می‌شود که با شیطان در ارتباط است، لورا از زندگی جدید خود راضی به نظر می‌رسد و فکر می‌کند که توانسته آزادی خود را به دست آورد، تاوسند در ادامه کار زندگی جدید لورا را روایت می‌کند..

در دهه ۱۹۲۰ جستجو برای یک زندگی یا یک اتاق از آن خود پس‌زمینه اصلی ادبیات بود. جنگ میلیون‌ها زن را آزاد کرده بود و نسلی از مردان جوان را از بین برده بود. نقش‌ها و مسئولیت‌های بیوه زنان و دختران مجرد موضوعی بود که توسط نویسندگان بسیاری به آن پرداخته شد از جمله ورا بریتین و دی اچ لارنس. لولی به این موضوع هنگامی که خود جادوگر بودنش را می‌پذیرد، اشاره می‌کند و گفتگویی طولانی را با مرد میان سال حومه نشینی آغاز می کند که معلوم می‌شود شیطان است. او می‌گوید چیزی که هر زنی از آن نفرت دارد این است که کودن به نظر برسد. او به شیطان می‌گوید که زن‌ها مانند دینامیت هستند.

گرچه لولی ویلوز قیدهای پیرامون خود را می‌شکند، و خانه برادرش را ترک می‌کند تا به تنهایی و در آزادی زندگی کند و اگرچه از سلطه خوانواده به زعم خود رهایی یافته است، اما در نهایت او نتوانست تا آزادی خود را به دست آورد بلکه مجبور گشت تا زندگانیش را در زیر سلطه شیطان سپری کند. محیط جدید، که شاید بتوان گفت زندگی جدید اوست، هنوز هم توسط حضور یک مرد پر می‌شد. به عبارت دیگر لولی اگرچه به نبرد می‌پردازد، اما در آن جنگ پیروز نمی‌شود. بلکه زندگی جدید او تنها طرحی و نقشی متفاوت به خود می‌گیرد که هیجان آور به نظر می‌رسد اما در واقع او همچنان گرفتار کمبودهای زندگی پیشین خود است و تنها افرادی که با آنها زندگی می‌کند اشخاص جدیدی هستند.

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.