معرفی کتاب آتش های کوچک همه جا نوشته سلست اینگ

معرفی کتاب آتش های کوچک همه جا نوشته سلست اینگ

0
908
معرفی کتاب آتش های کوچک همه جا نوشته سلست اینگ | رمان | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی کتاب آتش های کوچک همه جا نوشته سلست اینگ | رمان | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی کتاب آتش های کوچک همه جا نوشته سلست اینگReviewed by محمدهادی علیپورمطلق on Dec 31Rating: 5.0معرفی کتاب آتش های کوچک همه جا نوشته سلست اینگ | رمان | پیشنهاد کتاب کتابیسممعرفی کتاب آتش های کوچک همه جا نوشته سلست اینگ که توسط مخاطبین سایت گودریدز با بیش از 39 هزار رای به عنوان برترین کتاب داستانی سال 2017 انتخاب شده

آتش های کوچک همه جا عنوان کتاب جدید سلست اینگ نویسنده کتاب تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم است که در سال ۲۰۱۴ بعد از ۸ سال آن را منتشر کرده و به شهرت دست یافت. خیلی زود نام سلست اینگ پس از انتشار رمان جدیدش، آتش های کوچک همه جا در محافل ادبی برسرزبان‌ها افتاد.
منتقدان ادبی بر این باور هستند که کتاب آتش های کوچک همه جا بر خلاف کتاب اول سلست اینگ از درون مایه ادبی کمتری برخوردار بوده و در دسته کتاب‌هایی جای دارد که کتاب‌فروشان به آن علاقه دارند. البته این نظرات به معنای کمبود جنبه‌های ادبی و داستان سرایی در این کتاب نیست و صرفا در مقام مقایسه منتقدان بر این باورند که کار قبلی این نویسنده از غنای ادبی بیشتری نسبت به کتاب حاضر دارد اما در عین حال جذابیت و گیرایی داستان را تأیید می‌کنند.
داستان کتاب جدید سلست اینگ با آتش گرفتن خانه خانواده ریچاردسون ها آغاز می شود که به ادعای سه فرزند بزرگ خانواده با اشتباه دختر کوچک خانواده صورت گرفته است. البته بر خلاف آغاز طوفانی و انتظار خواننده برای پیگیری داستان آتش سوزی در ادامه این حادثه تبدیل به موضوع فرعی می‌شود و زمینه اصلی داستان رفته رفته برای خواننده نمایان می‌گردد.
داستان آتش های کوچک همه جا حول سه داستان اصلی در باره بچه‌های سه خانواده مرتبط با خانواده ریچاردسون است. بچه‌هایی که هرکدام به دلیلی درگیر پرونده‌های حضانت هستند و مادران بیولوژیکی آنها که عموما از شرایط مادی پایین‌تری برخوردارند در پی پس گرفتن آنها هستند. نویسنده در مصاحبه‌های خود راجع به این کتاب این موضوع را مطرح کرده که: «سوالی که پیش می‌آید این است که چه چیزی از زن یک مادر می‌سازد؟ آیا صرفا موارد بیولوژیکی دخیل هستند و یا عشق؟»
کتاب آتش های کوچک همه جا در سال ۲۰۱۷ از سوی سایت گودریدز به عنوان بهترین کتاب داستانی با بیش از ۳۹ هزار رأی انتخاب شد و کتاب‌های شهر خرس نوشته فردریک بکمن، کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است نوشته گیل هانی من و کتاب زندگی نامه خواندنی من نوشته کارن فلیپس در رده‌های بعدی در این دسته‌بندی قرار گرفته‌اند. تمامی کتاب‌های مذکور توسط ناشران ایرانی در دست ترجمه بوده و به زودی توسط نشر نون، آموت، دیبایه، راه معاصر، کتاب کوله پشت و چترنگ منتشر خواهند شد.
در نوشتن این متن از مقالات سایت گاردین استفاده شده است.

امتیاز دهی

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.