زندگی‌نامه و معرفی آثار خالد حسینی به همراه فیلم مصاحبه

1
9204
فیلم مصاحبه با خالد حسینی نویسنده کتاب های بادبادک باز هزار خورشید تابان و ندای کوهستان
فیلم مصاحبه با خالد حسینی نویسنده کتاب های بادبادک باز هزار خورشید تابان و ندای کوهستان
زندگی‌نامه و معرفی آثار خالد حسینی به همراه فیلم مصاحبهReviewed by پرستو آشتیان on Jan 10Rating: 5.0زندگی‌نامه و معرفی آثار خالد حسینی به همراه فیلم مصاحبه | نویسنده | پیشنهاد کتاب کتابیسمزندگی نامه و معرفی آثار خالد حسینی نویسنده کتاب‌های بادبادک باز | هزار خورشید تابان | و کوهستان به طنین آمد | به همراه فیلم مصاحبه با خالد حسینی

خالد حسینی از جمله نویسندگان مشهور سال‌های اخیر در میان مردم جهان و به ویژه فارسی‌زبانان می‌باشد. حسینی متولد افغانستان بوده ولی به خاطر دیپلمات بودن پدرش کودکی خود را در فرانسه و نوجوانی را در آمریکا گذرانده است. این نویسنده و خانواده‌اش پناهنده سیاسی در آمریکا می‌باشند. هرچند خالد حسینی به زبان‌های فارسی و فرانسه تسلط کامل دارد و در سنین پایین داستان‌هایی به این زبان‌ها نوشته است اما انگلیسی زبانی است که برای نوشتن ترجیح می‌دهد و با آن احساس راحتی بیشتری دارد. این موضوع سبب انتقادات زیادی از طرف نویسندگان افغان شده است.

خالد حسینی تحصیلات خود را در رشته پزشکی به پایان رساند و مشغول به این حرفه شد. وی خود را با کتاب بادبادک‌باز به عنوان یک نویسنده به جهان شناساند. طبق اظهارات خودش این کتاب سی بار سابقه رد شدن توسط انتشارات گوناگون را داشته است و خود نویسنده هم اطمینانی به موفقیت چشمگیر کتاب نداشته است ولی وی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد تا جایی که نهایتاً کتاب به چاپ رسید و چهره جدیدی از فرهنگ و ریشه‌های ملت افغانستان برای دنیا به تصویر کشید.

خالد حسینی از کودکی با شعرای فارسی زبان مانند حافظ، خیام و مولانا ارتباط خاصی برقرار کرده است و هنوز نیز دیوان حافظ را کتاب مورد علاقه‌اش می‌داند. او با به کارگیری تصاویر روشنی که از زندگی در افغانستان داشته و با پرورش شخصیت‌های اکثراً واقعی دست به نوشتن زده است و توانسته به خوبی به مفاهیمی همچون نژادپرستی، فداکاری، صلح و شهامت در قالب مسائل قومی و انسانی بیان کند. او هم‌اکنون سفیر حسن نیت سازمان پناهدگان سازمان ملل متحد است و با تأسیس بنیاد غیرانتفاعی خالد حسینی اقدام به کمک‌های بشردوستانه به پناهندگان و بی‌خانمان‌های افغان نموده است و فرصت‌های اقتصادی، آموزشی و درمانی برای نیازمندان فراهم می‌کند.

خالد حسینی تا کنون سه کتاب بسیار موفق در کارنامه‌اش دارد. دو کتاب بادبادک‌باز و هزار خورشید تابان از پرفروش‌ترین‌های لیست نیویورک تایمز بوده‌اند و کتاب جدید او با عنوان و کوهستان به طنین آمد نیز مانند دو کتاب قبلی با استقبال خوانندگان روبرو شده است و هر سه کتاب توسط انتشارات متعددی در ایران به چاپ رسیده‌اند.

برای آشنایی بیشتر با کتاب‌های این نویسنده می‌توانید بر روی اسامی هر یک از کتاب‌ها کلیک نموده و متن معرفی کتاب تهیه شده توسط کتابیسم را مطالعه نمایید.

4.5/5 (10)

امتیاز دهی

یک دیدگاه

  1. […] این کتاب خوب، خالد حسینی (مصاحبه با خالد حسینی) است. عمده شهرت وی بابت نگارش دو رمان بادبادک‌باز و […]

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.