پر درآمدترین نویسندگان دنیا در سال ۲۰۱۵ چه کسانی بودند؟

پر درآمدترین نویسندگان دنیا در سال ۲۰۱۵ چه کسانی بودند؟

2
3348
پردرآمدترین نویسندگان دنیا در سال 2015
پردرآمدترین نویسندگان دنیا در سال 2015
پر درآمدترین نویسندگان دنیا در سال 2015 چه کسانی بودند؟Reviewed by محمدهادی علیپورمطلق on Aug 15Rating:

به گزارش کتابیسم، سایت فوربس به تازگی لیست پردرآمدترین نویسندگان یک سال قبل (مابین تیر سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۴) را اعلام نموده که شامل ۱۴ نویسنده می‌شود و مجموع درآمد این نویسندگان در ۱۲ ماه گذشته برابر با ۲۶۹ میلیون دلار بوده است.

میزان درآمد نویسندگان در این لیست بر اساس میزان فروش کتاب‌های فیزیکی، الکترونیکی و صوتی و همچنین حق تألیفی که برای اقتباس از کتاب به نویسندگان پرداخت می‌شود را شامل می‌شود.

در مجموع می‌توان گفت که اسامی معرفی شده توسط فوربس دور از انتظار نبوده و بسیاری از این افراد در نزد همگان به عنوان پردرآمدترین و پرکارترین نویسندگان جهان شناخته می‌شوند.

نکته دیگری که در رابطه با این نویسندگان می‌توان مطرح کرد سبک نوشتاری آنها است که اکثرا کتاب‌های اسرارآمیز و هیجانی و یا جنایی را شامل می‌گردد که انتظار می‌رود مخاطبان آنها اکثرا جوانان و نوجوانان باشند.

از میان آنها تنها نام پائولا هاوکینز نویسنده کتاب دختری در قطار است که فروش بالای کتاب در کنار درآمد حاصل از فروش حق‌ تألیف به شرکت فیلم‌سازی باعث شده تا نویسنده در آمدی بالغ بر ۱۰ میلیون دلار در سال پیش از این کتاب کسب کند.

Back

1. جیمز پترسون

جیمز پترسون ۶۹ ساله با فروش بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه از سری‌کتاب‌هایش در رده اول این لیست قرار دارد. وی با فروش کتاب‌هایی نظیر آلکس کراس، باغ وحش، اولین برای مردن، همراه با دوربین مخفی، دختر را ببوس و… درآمدی بالغ بر ۹۴ میلون دلار کسب کرده و علاوه بر عنوان پردرآمد ترین نویسنده، کتاب‌های وی نیز در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان جا گرفتند.

Back

2 COMMENTS

    • کتاب دختری در قطار، کتاب‌های هری‌پاتر نوشته جی کی رولینگ، کتاب‌های بازی تاج وتخت، خاطرات بچه چلمن، بعضی از کتاب‌های استفن کینگ، دانیل استیل، کتاب خطای ستارگان بخت ما، راز داوینچی و سایر کتاب‌های دان براون ترجمه شدن

LEAVE A REPLY

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.