معرفی کتاب برای یک روز بیشتر نوشته میچ آلبوم

0
2341
برای یک روز بیشتر، رمان نوشته میچ لبوم
برای یک روز بیشتر، رمان نوشته میچ لبوم
معرفی کتاب برای یک روز بیشتر نوشته میچ آلبومReviewed by پرستو آشتیان on Apr 8Rating:

برای یک روز بیشتر نیز مانند سایر کتابهای میچ آلبوم رمانی فلسفی و با موضوع اصلی فانی بودن انسان و همچنین زندگی پس از مرگ است. این کتاب نیز با استقبال شدید دوستداران این سبک از نوشتار مواجه شد. عده‌ای از صاحبنظران آن را فوق‌العاده تأثیرگذار و استثنایی ارزیابی کرده‌اند در حالی که منتقدان دیگری معتقدند آلبوم کتاب را به طرز غیرواقع‌بینانه‌ای مثبت نوشته است.

برای یک روز بیشتر روایت عشق به خانواده و فرصت‌هایی است که از دست می‌روند، داستان مادر و پسری است که رابطه‌ای فراتر از یک عمر را تجربه می‌کنند. کتاب یک پرسش دارد و آن این است که، اگر قادر بودید یک روز بیشتر با شخصی که از دست داده‌اید زندگی کنید، چه می‌کردید؟

چارلی مردی گرفتار است که همه چیز خود را از دست داده، ورشکسته شده، از کار برکنار شده، با خانواده‌اش دچار مشکل شده و آنها را ترک کرده است و زندگی او سرشار از حسرت لحظاتی است که هیچ‌وقت قدر آنها را ندانسته بود. او تصمیم به خودکشی می‌گیرد اما طی ماجراهایی راه به خانه‌ی قدیمیشان پیدا می‌کند و در آنجا مادرش را می‌یابد که هشت سال پیش از دنیا رفته است. چارلی یک روز بیشتر از عمر مادر را با او سپری می‌کند و گفتگوهای بسیار زیادی بین آنها رد و بدل می‌شود که چارلی را به گذشته، مشکلات و خطاهایش برمی‌گرداند.

کتاب از زاویه دید سوم شخص و با زمان گذشته روایت می‌شود و هویت راوی در پایان داستان به طور غافلگیرانه‌ای فاش می‌شود. فیلمی برمبنای این کتاب و با همین نام نیز تولید شده است اما گیرایی کتاب را نداشته و بسیاری آن را تصنعی توصیف نموده‌اند.

5/5 (1)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.