معرفی کتاب دیوانه‌وار نوشته کریستین بوبن

0
3977
دیوانه‌وار، نوشته‌ی کریستین بوبن
دیوانه‌وار، نوشته‌ی کریستین بوبن
معرفی کتاب دیوانه‌وار نوشته کریستین بوبنReviewed by گروه مترجمین کتابیسم on Dec 3Rating:

دیوانه وار اثر نویسنده‌ای فرانسه‌ای به نام کریستین بوبن است که اغلب کتاب‌هایش به علت نثر بسیار زیبا و دلنشین، طرفداران زیادی دارد. دیوانه بازی یا دیوانه وار داستان دختری را روایت می‌کند که همراه با پدر و مادرش در سیرک زندگی می‌کنند و تمام خوب و بد زندگی‌اش همراه با سیرک رقم می‌خورد.

در صفحه‌های نخستین کتاب دختر بچه‌ای ۲ ساله از عشق عجیبش به گرگی سیاه می‌گوید که آمده است تا پشت میله‌های قفس سیرک، مردم را هم به واسطه نامش بترساند و هم به واسطه چشم‌ها و گرگ بودنش چشم‌های دیگران را به خودش خیره نگه‌دارد.

ادامه داستان را با همین دخترک ۲ ساله تا دوره بزرگسالی‌اش طی می‌کنیم و شاهد آن هستیم که دخترک دائما در تلاش است تا دنیای خودش را بردارد و فرار کند .. دختری که پر است از حس آزادی و رهایی و عاشق موسیقی .. در قید و بند بودن را دوست ندارد و دلش نمی‌خواهد هیچ چیزی حس شادی و سر زندگی‌اش را از او بگیرد و  برای همین است که بارها دست به فرار می‌زند ..

نویسنده در این کتاب سعی دارد تا با قلمی زیبا و دلنشین فراز و نشیبهای زندگی دخترک را در سیرک، کاروان و جاهایی که در فرارش تجربه می‌کند را روایت کند.

اگر طرفدار کتابی هستید که تا با قلم زیبایش شما را همراه کند و جملاتی زیبا را برایتان به یادگار بگذارد، دیوانه‌وار کریستین بوبن می‌تواند گزینه خوبی باشد. این کتاب توسط انتشارات آشیان و با ترجمه خانم مهوش قویمی منتشر شده است.

5/5 (5)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.