معرفی کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت نوشته میچ آلبوم

0
2568
اولین تماس تلفنی از بهشت، نوشته‌ی میچ آلبوم
اولین تماس تلفنی از بهشت، نوشته‌ی میچ آلبوم
معرفی کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت نوشته میچ آلبومReviewed by پرستو آشتیان on Dec 6Rating:

اولین تماس تلفنی از بهشت عنوان یکی از جدیدترین کتاب‌های میچ آلبوم نویسنده‌ی آمریکایی کتاب‌های الهام‌بخش است. عنوان جذاب کتاب و درج نام میچ آلبوم به عنوان نویسنده روی آن کافی است تا عده‌ی کثیری به خواندن این اثر ترغیب شوند. ولی آیا این کتاب همانند کتاب‌های قبلی این نویسنده یک اثر به یاد ماندنی در زمینه معنویات است یا خیر؟

داستان درباره‌ی ساکنان شهر کوچکی است که تماس‌های تلفنی عجیبی از جهان پس از مرگ دریافت می‌کنند. این اتفاق توجه همگان را به خود جلب می‌کند و همه می‌خواهند بدانند که آیا واقعاً معجزه‌ای در حال وقوع است یا صرفاً اقدامات فریب‌کارانه‌ای انجام می‌شود. نوشتار کتاب به گونه‌ای هوشمندانه انجام شده است و توصیف حالات افرادی که این تماس‌ها را دریافت می‌کنند و افرادی که مورد سو‌ء‌ظن قرار می‌گیرند به بهترین شکل بیان می‌شود. داستان بین زمان گذشته و به اتفاقات حول اختراع تلفن و زمان حال که احتمال تولد مرحله‌ی نوینی از ارتباطات وجود دارد؛ حرکت می‌کند.

علاوه بر تمرکز بر مسائل وابسته به خداوند و اعتقاد و ایمان افراد، این کتاب بر خلاف کتاب‌های دیگر زمینه‌های معما‌گونه‌ای دارد که رفته‌رفته به روشن شدن حقیقت داستان کمک می‌کند. به وجود آمدن روزنه‌ای از این امید که انسان‌ها می‌توانند با عزیزانی که از دنیا رفته‌اند ارتباط برقرار کنند، یک تجربه‌ی غیرقابل وصف برای شخصیت‌های داستان و خوانندگان رقم می‌زند و سوالات فلسفی زیادی را پیرامون جهان پس از مرگ بوجود می‌آورد که ممکن است برای بسیاری خوشایند باشد اما به اعتقاد بسیاری از صاحب‌نظران چنانچه اسم آلبوم روی کتاب وجود نداشت این کتاب اساساً قابل چاپ نبود، چرا که در‌بر‌دارنده‌ی خصوصیات یک کتاب خوب به معنای واقعی نیست.

با توجه به سابقه‌ی درخشان میچ آلبوم در نوشتن کتاب‌های مذهبی و معنوی، این کتاب نیز از فروش قابل‌توجهی بهره برده است. در ایران نیز این کتاب توسط انتشارات مختلفی همانند هیرمند، مروارید، افراز و آموت نسبت به ترجمه و انتشار آن اقدام کرده‌اند.

5/5 (1)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.