معرفی کتاب تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم نوشته سلست اینگ

0
2706
تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم، نوشته‌ی سلست اینگ
تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم، نوشته‌ی سلست اینگ
معرفی کتاب تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم نوشته سلست اینگReviewed by پرستو آشتیان on Jul 12Rating:

تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم عنوان اولین رمان منتشر شده از سلست اینگ؛ نویسنده‌ی آمریکایی است که در سال ۲۰۱۴ در لیست بهترین کتاب‌های سایت آمازون قرار گرفت و سردبیر بخش انتخاب کتاب این سایت مطرح، اظهار امیدواری کرده است که این اتفاق به شناخته شدن بیشتر این کتاب و رسیدن آن به جایگاهی که شایسته‌اش است کمک کند. اینگ شش سال را صرف نوشتن این کتاب کرده است.

کتاب تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم با جمله‌ی “لیدیا مرده است، اما آنها هنوز نمی‌دانند” آغاز می‌شود. خیلی زود جسد لیدیا دختر بزرگ خانواده‌ی لی در دریاچه پیدا می‌شود و تحقیقات برای پاسخ به این پرسش که مرگ او قتل یا خودکشی بوده شروع می‌شود. چنین شروعی برای یک کتاب نوید یک ماجرای جنایی و پلیسی را می‌دهد اما در واقع داستان قصد ارائه چیزی بیش از این را دارد. همان‌طور که در عنوان کتاب به گم شدن، غرق شدن و مرگ دختری نوجوان اشاره نمی‌شود بلکه واقعیت‌هایی که هرگز گفته نشده‌اند برجسته شده‌اند.

مرگ لیدیا در سال ۱۹۷۷ رخ می‌دهد و فصل‌های کتاب بین روایت ماجراهای آن سال و گذشته‌ی این خانواده در دهه ۶۰ متغیر هستند. جیمز، پدر خانواده لی؛ یک چینی متولد آمریکاست که در دانشگاه، تاریخ آمریکا تدریس می‌کند و همسرش یک زن آمریکایی است که همیشه رویای پزشک شدن داشته است، اما به خاطر ازدواج و بچه‌دار شدن دانشکده را ترک کرده است. این کتاب به نقل معضلات خانواده‌های چندملیتی و تفاوت‌های نژادی در دهه‌های گذشته می‌پردازد. پس از مرگ لیدیا و مطلع شدن از اینکه اعضای خانواده چیز زیادی از دخترشان نمی‌دانند و اینکه بر خلاف تصورشان او هیچ دوستی نداشته است؛ رابطه آنها تحت فشار قرار می‌گیرد و تفاوت‌های فرهنگی و نژادی بیش از پیش نمایان می‌شوند.

در طول رمان مشخص می‌شود که هر یک از اعضای خانواده به گونه‌ای با بحران هویت مواجه هستند و از آسیب‌های عاطفی که به خاطر برچسب “شرقی” به این خانواده وارد شده است پرده برداشته می‌شود. همچنین به اشتباهات رفتاری هر یک از اعضا با دیگری در محیط خانواده و تأثیرات مخربی بر جای مانده است اشاره می‌شود. اینگ به عنوان نویسنده‌ی کتاب به طور کامل با این مسائل آشناست زیرا پدر و مادرش از مهاجران چینی در دهه ۶۰ هستند و مشکلات شرقی بودن در یک جامعه غربی برای او یک تجربه‌ی خانوادگی است. تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم با ترجمه سمیه کرمی، انتشارات میلکان و ترجمه مرضیه خسروی انتشارات کتاب کوله پشتی منتشر شده است.

5/5 (2)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.