زندگی‌نامه و معرفی آثار چارلز بوکفسکی شاعر و مؤلف کتاب عامه پسند

زندگی‌نامه و معرفی آثار چارلز بوکفسکی شاعر و مؤلف کتاب عامه پسند

0
1151
چارلز بوکفسکی نویسنده آمریکایی
چارلز بوکفسکی نویسنده آمریکایی
زندگی‌نامه و معرفی آثار چارلز بوکفسکی شاعر و مؤلف کتاب عامه پسندReviewed by پرستو آشتیان on Apr 23Rating:

چارلز بوکفسکی شاعر، رمان‌نویس و داستان کوتاه‌نویس آلمانی-آمریکایی است. او را از قویترین نویسندگان معاصر آمریکا می‌دانند. اکثر نوشته‌های بوکفسکی تأثیر‌گرفته از شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی حاکم بر شهر محل سکونتش، لس آنجلس می‌باشد.

چارلز بوکفسکی در کودکی بسیار ناهنجار و بدرفتار بوده است و در جوانی نویسندگی را آغاز کرد اما پس از عدم موفقیت در نشر آثارش نویسندگی را رها کرد و به شرابخواری روی آورد. بوکوفسکی این دوران از زندگی خود را مستی ده ساله می‌نامد که نهایتاً به زخم معده و خونریزی شدید معده منجر شد. بوکوفسکی پس از این اتفاق نویسندگی را از سر گرفت و همچنین به سرودن شعر پرداخت.

او در طول زندگیش برای تأمین مخارج به مشاغل زیادی مشغول شد که از آن جمله کار در اداره پست، پمپ بنزین، سلاخ‌خانه، کارخانه تولید کیک و کلوچه و رانندگی کامیون را می‌توان نام برد. بوکوفسکی کار خود را از ستون‌نویسی در مجلات و نشریات ادبی کوچک شروع کرد و مدتها به آنها وفادار ماند.

آثار چارلز بوکوفسکی مشتمل بر شش رمان، صدها داستان کوتاه و هزاران شعر می‌باشد و حدود ۶۰ کتاب از او به چاپ رسیده است. از آثار ترجمه شده بوکوفسکی به فارسی رمانهای عامه‌پسند، هالیوود و مجموعه اشعار سوختن  در آب، غرق شدن در آتش و یک شعر تا حدودی من درآوردی می‌باشند.

امتیاز دهی

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.