معرفی کتاب اجساد را بیاورید نوشته هیلاری منتل


0
معرفی کتاب اجساد را بیاورید نوشته هیلاری منتلReviewed by پرستو آشتیان on Oct 6Rating:

هیلاری منتل با کتاب اجساد را بیاورید (مجرمان را بیاورید) برنده جایزه بوکر در سال ۲۰۱۲ شد. این نویسنده پیش از این با کتاب تالار گرگ‌ها جایزه بوکر سال ۲۰۰۹ را از آن خود کرده بود. تالار گرگ‌ها و اجساد را بیاورید عناوین جلدهای اول و دوم یک سه‌گانه هستند که به روایت دوران زندگی پر افت و خیز تامس کرامول –از وزیران مشهور انگلستان در زمان هنری هشتم– می‌پردازد. جلد آخر از این سه‌گانه با نام آینه و نور هنوز در انتظار انتشار است.

تالار گرگ‌ها شرح ماجراهای رخ داده در دربار هنری هشتم را در طی سال‌های ۱۵۰۰ تا ۱۵۳۵ روایت می‌کند. اجساد را بیاورید، به جریانات بین تابستان ۱۵۳۵ تا ۱۵۳۶ می‌پردازد و آینه و نور قرار است از سال ۱۵۳۶ و پس از اعدام آن بولین شروع ‌شود و تا سال ۱۵۴۰، با اعدام تامس کرامول به اتمام ‌رسد و چهار سال پایانی زندگی تامس کرامول را پوشش می‌دهد.

اجساد را بیاورید، نوشته هیلاری منتل، برنده جایزه بوکر 2012
اجساد را بیاورید، نوشته هیلاری منتل، برنده جایزه بوکر ۲۰۱۲

داستان زندگی و اعدام آن بولین، داستان جدیدی نیست و بارها و بارها نویسندگان مختلف آن را نقل کرده‌اند، اما داستانی که هیلاری منتل نوشته است از جهات بسیاری با دیگر داستان‌ها متفاوت است و این موضوع آن را بسیار جذاب کرده است. محوریت این داستان ملکه و سقوط او نیست بلکه مردی است که او را گرفتار این سقوط کرد. جنبه‌های مختلف هنر نویسندگی در روایت یکی از تکان‌دهنده‌ترین اتفاقات در تاریخ انگلستان به زیباترین نحو هویدا است.

در کتاب اجساد را بیاورید هنری هشتم که به جین سیمور علاقمند شده است و همچنین از اینکه آن بولین ملکه پسری به دنیا نیاورده است ناراحت است؛ به دنبال اتمام ازدواجش با آن بولین است. تامس کرامول در پی راه قانونی برای پایان دادن زندگی زناشویی شاه و ملکه اعمالی انجام می‌دهد که نهایتا به سقوط آن بولین از دربار و اعدام او منجر می‌شود. این کتاب به کلیه اتفاقات پشت پرده، شایعات و دسیسه‌ها در دربار هنری هشتم می‌پردازد.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.