معرفی کتاب بریدا نوشته پائولو کوئیلو


0
معرفی کتاب بریدا نوشته پائولو کوئیلوReviewed by گروه مترجمین کتابیسم on May 1Rating:

بریدا، داستان کم و بیش واقعی زندگی دختری ایرلندی است که شاگرد جادوگری است و پائولو کوئیلو او را در یکی از سفرهای خود ملاقات کرده است. این کتاب در ۱۹۹۰ و بعد از موفقیت کیمیاگر در برزیل به چاپ رسید. بریدا دختر ۲۱ ساله ایست که برای مدت طولانی به جنبه‌های مختلف جادوگری علاقه داشته اما اکنون دنبال علوم و دانش‌های دیگر است. این جستجو او را به سوی مردمی خردمند می‌کشاند و آن‌ها او را در مورد جهان معنوی تعلیم می‌دهند. بنابراین بریدا شروع به پیدا کردن تعادلی بین روابط خود و علاقه‌اش به جادوگر شدن می‌کند. حق انتشار این کتاب تا کنون به ۳۹ زبان دنیا فروخته شده است.

داستان آمیزه‌ای تکه‌تکه از کلمات قصار مبهم عرفانی است و به ندرت حادثه‌ای در آن رخ می‌دهد و به نظر تنها می‌تواند طرف‌داران سرسخت پائولو کوئیلو را جذب خود کند.

کتاب ترکیبی در هم ریخته از موضوعات زیادی از جمله سحر و جادو، معنویت، جستجو برای خویش، تجسم و یافتن شریکی برای زندگی است اما بعضی از این موضوعات غیر قابل هضم‌اند و می‌توانند سر شما را به دوران اندازند. حتی ممکن است شما را مجبور کند که کتاب را در میانه آن رها کرده و از خواندن ادامه آن منصرفتان نماید.

به هر حال کتاب‌های پائولو کوئیلوی برزیلی گرچه خوانندگان ثابتی دارد اما به نظر نمی‌رسد که بتوان آن‌ها را در زمره ادبیات فاخر و شاهکارهای ادبی دانست.


Like it? Share with your friends!

0

5 Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 1. اما بعضی از این موضوعات غیر قابل هضم‌اند و می‌توانند سر شما را به دوران اندازند!!
  یعنی چی! مگه قرار نیچه بخونید!
  تو نوجوانی خواندم و کلی هم لذت بردم.

 2. اما بعضی از این موضوعات غیر قابل هضم‌اند و می‌توانند سر شما را به دوران اندازند!!
  یعنی چی! مگه قرار نیچه بخونید!
  تو نوجوانی خواندم و کلی هم لذت بردم.

 3. خیلی موضوع جالبیه. درسته به تناسخ اعتقاد ندارم ولی نویسنده تصویرسازی ذهنی رو عالی انجام داده. قلم خیلی خوبی داره و ترجمه آقای حجازی خیلی با نویسنده هماهنگی داره