زندگی نامه و معرفی رمان‌ های پل استر

0
2230
پل استر نویسنده، مقاله‌نویس، مترجم، کارگردان و شاعر آمریکایی
پل استر نویسنده، مقاله‌نویس، مترجم، کارگردان و شاعر آمریکایی

پل استر نویسنده، مقاله‌نویس، مترجم، کارگردان و شاعر آمریکایی می‌باشد که رمان‌های معماگونه‌اش اغلب در باب جستجوی هویت و معنای شخصیت می‌باشند. آثار او ترکیبی از ابسوردیسم، اگزیستانسیالیسم و داستان جنایی می‌باشند و به بیش از چهل زبان ترجمه شده‌اند. کتاب‌های او در سراسر دنیا به روان‌ بودن و خوشخوانی مشهورند.

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه کلمبیا، استر به فرانسه رفت و مشغول به ترجمه آثار نویسندگان فرانسوی شد. او همچنین مقالات و اشعار خود را در مطبوعات آمریکایی چاپ می‌کرد. شهرت او بیشتر با انتشار سه‌گانه نیویورک حاصل شد که سه کتاب کارآگاهی هستند که به گونه‌ای به یکدیگر مرتبطند. اما این کتاب‌ها مانند سایر کتاب‌های پلیسی معمولی نیستند که برمبنای یک معما و تعدادی سرنخ طراحی شده باشند، بلکه او از فرم کارآگاهی برای ورود مسائل وجودی و پرسش در مورد هویت، فضا، زبان، ادبیات و خلق فرم پست مدرن خاص خود استفاده کرده است.

آثار بعدی استر نیز با مضامینی مشابه همراه بوده است و به شدت تمرکز بر نقش اتفاقات و رویدادهای تصادفی داشته است و همچنین رابطه بین افراد، همتاهایشان و محیط را به تصویر می‌کشد. قهرمانان داستان‌های استر اغلب خود را مجبور به ایفای نقش در قسمتی از برنامه مرموز و فرا‌زندگی افراد دیگر می‌یابند. از ویژگی‌های دیگر کتاب‌های این نویسنده، داخل کردن خود و زندگی شخصی خود در داستان می‌باشد. وی همچنین برنده جایزه فاکنر، جایزه فرهنگ و ادب فرانسه، جایزه مفهوم مستقل و چندین عنوان افتخاری دیگر می‌باشد.

پل استر یکی از نویسندگان محبوب خوانندگان ایرانی می‌باشد که همواره آثارش در زمره پرطرفدارترین کتاب‌ها قرار گرفته اند. کتاب‌هایی مانند خاطرات زمستان، شهر شیشه‌ای، ارواح، کتاب اوهام، هیولای دریایی، اتاق در‌بسته، مون پلاس، شب پیشگویی، مردی در تاریکی، نا‌پیدا، اختراع انزوا، سانست پارک، سفر در اتاق تحریر و دیوانگی در بروکلین از این نویسنده در ایران منتشر شده‌اند. نشر افق اغلب آثار این نویسنده را منتشر کرده است و همچنین در راستای خرید کتاب‌های این نویسنده براساس قانون کپی‌رایت اقداماتی انجام داده است.

5/5 (2)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.