معرفی کتاب آئورا نوشته کارلوس فوئنتس


0
معرفی کتاب آئورا نوشته کارلوس فوئنتسReviewed by آیلار بهرامی on Sep 2Rating:

آئورا نوشته کارلوس فوئنتس، رمان نویس معروف مکزیکی است که در سال ۱۹۶۲ در مکزیک به انتشار رسید.این اثر، رمان و یا به زعم عده ای داستان بلندی است از که فوئنتس آن را با نظر گاه دوم شخص مفرد نگاشته است.نظرگاهی که معمول نیست، در حالی که نویسنده به بهترین شکل،داستان را برای خواننده با این چنین نظرگاهی پرداخته است.

این نظرگاه،نظرگاهیست که در آن گویی خواننده خود راوی داستان است.وی با پا گذاشتن در جای پای راوی با داستان پیش می رود.همین موضوع باعث می شود که خواننده با داستان ارتباط و همذات پنداری بیشتری بر قرار کند.

رمان آئورا نوشته کارلوس فوئنتس
رمان آئورا نوشته کارلوس فوئنتس

داستان آئورا در خصوص مرد جوانی است به نام فیلیپه مونترو که روزی در روزنامه آگهی استخدامی توجهش را جلب می کند. آگهی را پیرزنی به چاپ رسانده بود که می خواست ادامه خاطرات همسر مرحومش توسط فردی که علاقه زیادی به تاریخ و زبان فرانسه دارد نگاشته شود. مونترو این کار را بر عهده می گیرد و برای انجامش در خانه تاریک پیرزن ساکن می شود. در طول این مدت او عاشق آئورا، برادر زاده پیرزن می شود.

آئورا از جمله فاخر ترین آثار رئالیسم جادویی است که جلوه هایی از آثار سوررئال را در خود دارد.علاوه بر خود رمان بخشی از کتاب را فوئنتس به چگونگی پرداخت و نگاشتن این رمان اختصاص داده است که خواندنش خالی از لطف نیست.به جرات می توان گفت این نویسنده بلند پایه عملا تاریخ نگاری هم می کند و در بسیاری از داستان هایش در خلال داستان تاریخ مکزیک نیز روایت می شود.

رمان آئورا مدتی در مدارس آموزش داده می شد اما بعد از گذشتن سالها از کتب درسی پورتوریکو حذف شد و این در حالی بود که آموزش و پرورش پرتوریکو علت این حذف را زبان نامناسب این اثر قلمداد کرد.خود آقای نویسنده به این حذف تصمیم همواره معترض بوده است.این اثر به وسیله عبدالله کوثری به فارسی برگردانده و توسط نشر نی به چاپ رسیده است.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.