معرفی آگوست اوسیج کانتی ساخته جان ولس سال ۲۰۱۳

0
659
معرفی آگوست اوسیج کانتی ساخته جان ولس سال 2013 | فیلم | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی آگوست اوسیج کانتی ساخته جان ولس سال 2013 | فیلم | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی آگوست اوسیج کانتی ساخته جان ولس سال 2013Reviewed by رها فتاحی on Nov 15Rating: 5.0معرفی آگوست اوسیج کانتی ساخته جان ولس سال 2013 | فیلم | پیشنهاد کتاب کتابیسم معرفی فیلم آگوست اوسیج کانتی که ساخته جان ولس است و داستانی متکی بر نهادِ خانواده دارد و در میان فیلم‌های هم‌نوع خودش بی‌شک یکی از موفق‌ترین‌ها است.

آگوست اوسیج کانتی داستانی متکی بر نهادِ خانواده دارد و در میان فیلم‌های هم‌نوع خودش بی‌شک یکی از موفق‌ترین‌ها است. فیلمی با داستانی ساده، متکی بر دیالوگ و در عینِ حال سرشار از زیرلایه‌های قابلِ تفکر. فیلم با جمله‌ای از سوی پدر خانواده خطاب به مستخدم سرخپوستی که قرار است استخدامش کند آغاز می‌شود: «زندگی بسیار طولانی است؛ تی.اس. الیوت». و داستان تا انتهای پی‌گیر همین جمله است. زندگی بسیار طولانی‌ای که هرکدام از ما را وادار به تصمیم‌گیری و خطا می‌کند.
پدر خانواده در همان ابتدای داستان گم می‌شود و اعضای خانواده به این بهانه دور هم جمع می‌شوند. حالا ما با خانواده‌ای روبه‌رو هستیم که هرکدام از اعضایش مشکلات شخصی خودشان را دارند و حالا زیر یک سقف جمع شده‌اند. خانواده‌ای که در منطقه‌ی اوسیج که از مناطق سرخپوست‌نشین آمریکا است و این ساکنین جدید، قوانین و ساختار روابط و فرهنگ خودشان را در آن منطقه تحمیل کرده‌اند.
آگوست اوسیج کانتی فیلمی درباره‌ی خانواده است و هم‌زمان فیلمی درباره‌ی بومیان آمریکا. بومیانی که در این فیلم فقط و فقط یک نماینده دارند،دختر مستخدمی که همچون یک راوی در تمام طول فیلم حضور دارد بی‌کلام، بی‌واکنش و بی‌آن‌که حضورش احساس شود تا نقطه‌ای که حضور او و دخالتش یکی از پررنگ‌ترین مشکلات خانواده را علنی می‌کند.
آگوست اوسیج کانتی با بازی‌های درخشان «جولیا رابرتز» و «مرلی استریپ» بدل به فیلمی پرکشش شده که موقعیت‌های اخلاقی و انسانی بسیاری را ترسیم می‌کند. خانواده‌ی فیلم مانند هر خانواده‌ی دیگری پیچیدگی‌هایی در روابطشان پنهان است، پیچیدگی‌هایی که هرچند سعی شده در طول سال‌ها مخفی بمانند اما با گذر زمان مانند خورشید از پشتِ ابر بیرون آمده و مسیر جدیدی در مقابل شخصیت‌ها ایجاد می‌کند.
یکی از تم‌های همیشه پررنگِ ملودرام‌های خانوادگی همواره ماجرای نسل‌ها بوده، تغییر نسل در خانواده‌ها با خودش چالش‌هایی به‌دنبال دارد، چالش‌هایی که گاه خانواده را تا مرزِ فروپاشی می‌برد و گاه سبب می‌شود بخشی از مشکلاتِ مستمر خانواده بالاخره از بین برود. خانواده‌ی فیلم هم سرشار از این چالش‌ها است، سرشار از تداوم مشکلاتی که راهکاری برای حلشان پیدا نکرده‌اند. حالا با فرار و مرگِ پدرِ خانواده که حضورش همچون پرده‌ای عیب‌ها را پوشانده‌ بود پرده‌ها کنار رفته و ایرادها عیان شده است.
آگوست اوسیج کانتی فیلمی به‌معنای واقعی کلمه خانوادگی است که دیدنش می‌تواند تلنگری باشد به ما، به همه‌ی ما که نسبت به مشکلات خود و خانواده‌هامان بی‌تفاوتیم، آن‌ها را می‌پوشانیم و هرگز حواسمان به این نکته نیست که پرده‌ی حجاب دیر یا زود کنار خواهد رفت و باید برای مشکلات‌مان که دیگر علنی شده‌اند، فکری بکنیم.

عنوان: آگوست اوسیج کانتی/ August: Osage County
سال ساخت: ۲۰۱۳
کارگردان: جان ولس/ John Wells
زمان: ۱۳۰ دقیقه
بازیگران: Merly Streep/ Julia Roberts/ Chris Cooper

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.