معرفی کتاب پس از تاریکی نوشته هاروکی موراکامی

معرفی کتاب پس از تاریکی نوشته هاروکی موراکامی

0
3868
رمان کوتاه پس از تاریکی نوشته هاروکی موراکامی
رمان کوتاه پس از تاریکی نوشته هاروکی موراکامی
معرفی کتاب پس از تاریکی نوشته هاروکی موراکامیReviewed by محمدهادی علیپورمطلق on Jul 18Rating:

رمان کوتاه و روان پس از تاریکی، هاروکی موراکامی روایت داستان شهر توکیو در یک نیمه شب است. «از خود بیگانگی» یکی از موضوعات مورد علاقه موراکامی می‌باشد که در این رمان بصورت رکن اصلی مورد استفاده وی قرار گرفته. داستان رمان از دقایقی قبل از ساعت ۱۲ شب شرع می‌شود و تا دقایقی قبل از ساعت ۷ صبح ادامه پیدا می‌کند.

در آمیخته شدن حقیقت و دنیای ماورا چیزی است که موراکامی توانسته در این داستان نیزهمانند سایر کارهایش به تصویر بکشد. حضور موسیقی در تمامی این داستان حس می‌شود و نام کتاب نیز همانطور که در بخش‌های اولیه داستان شرح داده شده گرفته شده از آهنگ “پنج نقطه پس از تاریکی” ساخته شده توسط کورتیز فولر است.

اتفاقاتی که برای ماری آسای، که در رستوران دنی در حال خواندن یک کتاب است و خواهرش که در رختخواب خفته است در طی یک شب رخ می‌دهد ماجرای اصلی است که موراکامی آن را نقل می‌کند. وی همانند کتاب‌های کافکا در کرانه (کافکا در ساحل) و یک کیو هشتاد و چهار، در این رمان کوتاه نیز جریان داستان را به دو بخش تقسیم کرده، در قسمت اصلی ماری پس از آشنایی و صحبت با پسر جوانی درگیر یک ماجرای انتقام جویی که میان گروه مافیای ژاپنی و فرد دیگری بوجود آمده می‌شود.

در بخش دیگر که می‌توان آن را قسمت مرموز و اسرارآمیزتر داستان نامید موراکامی ماجرای اری آسای که به طور غیر معمولی روبروی یک تلویزیون در اتاق خود به خواب فرو رفته است را روایت می‌کند.

4.67/5 (3)

امتیاز دهی

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.