کتابیسم | معرفی فعالیت‌ها | نحوه تولید و تنظیم مطالب | دعوت به همکاری و ارسال مطالب شما | مجله ادبی کتابیسم

[vc_row el_class=”aboutme_content”][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3365″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_outline_circle_2″ el_class=”aboutme_image”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

اگر بهشت وجود داشته باشد، حتما شبیه به یک کتاب خانه خواهد بود.

خورخه لوئیس بورخس

کتابیسم یک مجموعه کوچک از افراد علاقه مند به مطالعه است که تصمیم گرفتند تا در زمینه تولید محتوای دست‌اول برای استفاده مخاطبان و افزایش دانش شخصی و گروهی خود اقدام نمایند.

این مجموعه از اسفند ماه سال ۱۳۹۳ کار خود را آغاز نموده است و تا به حال سه بار قالب وبسایت خود را به طور کلی تغییر داده و رفته رفته در حال پیشرفت می‌باشد.

بالغ بر ۱۵ نفر در تولید محتویات سایت کتابیسم به طور مستقیم و غیر مستقیم دخیل می‌باشند و همانطور که در ابتدا ذکر گردید اصل اولیه این مجموعه چه در زمینه معرفی کتاب و نویسنده و یا سایر عناوین ارائه شده، رعایت حقوق مالکیت معنوی و عدم کپی کردن مطالب می‌باشد. لذا تمامی مطالب ارائه شده توسط اعضا به زحمت خود ایشان جمع‌آوری، ترجمه و تنظیم می‌گردند و از تمامی مخاطبانی که این مطالب را مطالعه می‌کنند خواهشمندیم تا در صورت استفاده از آنها، به منبع اصلی آن (سایت کتابیسم) را در انتهای مطلب خود اشاره کنند.

* تنها مطالبی که توسط نویسنده یا مترجم کتاب‌هایی نظیر موخوره، کتاب‌های راسل و اینچنین کتاب‌ها ارائه می‌شوند قبلا در کتابی منتشر گردیده‌اند که در صورت استفاده از چنین مطالبی منبع آن در سایت ذکر می‌شود.

اگر تنها کتاب‌هایی را که سایرین مطالعه کردند را مطالعه کنی، تنها می‌توانی به فکرهایی که آنها نیز دارند دسترسی داشته باشی.

هاروکی موراکامیجنگل نروژی

فارغ از مطالب عنوان شده در مورد حفظ حریم مالکیت معنوی، اصل بعدی مجموعه کتابیسم، ارائه مطالب با ارزش در رابطه با کتاب ها می‌باشد، این جمله از هاروکی موراکامی به ما یادآوری می‌کند که سعی کنیم به دنبال کتاب‌های با ارزش باشیم، حتی اگر در جامعه چندان محبوب نباشند. لذا ما نیز در مجموعه کتابیسم بسیاری از کتاب‌هایی که هنوز در ایران به چاپ نرسیده و یا مورد کم توجهی قرار گرفته را معرفی نموده‌ایم. که از آن جمله می توان به کتاب جک کرواک با عنوان در جاده و یا کتاب مرد نامرئی نوشته رالف الیسون اشاره کرد.

همانطور که گفته شد هدف اصلی این مجموعه شناخت بیشتر و بهتر دنیای کتاب و به اشتراک گذاری این دانسته‌ها با علاقه مندان می‌باشد. لیکن به دلیل هزینه‌های بالای نگهداری سایت و عدم استفاده تبلیغات به عنوان روشی برای درآمدزایی، این مجموعه از ابتدای فعالیت خود کتاب فروشی اینترنتی کوچکی را نیز راه اندازی نموده است.

مجموعه کتابیسم از تمامی دوستداران مطالعه دعوت می‌نماید تا با ارسال نظرات خود ما را در بهبود روند تولید محتوا همراهی نموده و در صورت تمایل متون خود را برای انتشار در سایت کتابیسم برای ما ارسال نمایید. (اطلاعات تماس در بخش تماس با ما موجو می‌باشد.)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”آخرین مطالب”][td_block_big_grid_5 td_grid_style=”td-grid-style-5″][/vc_column][/vc_row]