معرفی کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد نوشته اوریانا فالاچی


0
معرفی کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد نوشته اوریانا فالاچیReviewed by آیلار بهرامی on Jun 22Rating:

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد نوشته نویسنده و خبرنگار ایتالیایی،اوریانا فالاچی است که در سال ۱۹۷۵ انتشار یافت.

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد با زاویه دید اول شخص  و در قالب نامه ای از طرف زنی جوان خطاب به جنینی که در بطن خود دارد، نگاشته شده است.فالاچی در این اثر خود چالش زن جوانی را در انتخاب بین شغل مورد علاقه اش و بارداری که انتظارش را نداشته به تصویر می کشد. سوالات و دل مشغولی هایی که راوی مدام در سرتاسر متن آن ها را بیان می کند ، همان سوال ها و دل مشغولی های همه ی زنان بارداری است که در این وضعیت قرار گرفته اند.راوی در متن می گوید : “نکنه دلت نخواهد به دنیا بیایی؟ نکنه سرم هوار بزنی کی گفته بود من را به دنیا بیاری؟” در ادامه راوی مدام این سوال را که “زندگی کردن با درد و رنج بهتر از نبودن است ؟” را مطرح می کندو در نهایت  راوی برای اینکه از به دنیا آوردن بچه پشیمان نشود می گوید”هیچ چیز بدتر از نبودن نیست”

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد از آن دسته کتاب هایی است که به دل خیلی از خوانندگانش نشسته و  نه تنها زن ها بلکه مردها نیز از خواندنش لذت برده اند.

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اول بار در سال ۲۵۳۶ شاهنشاهی با عنوان” به کودکی که هرگز زاده نشد” توسط ارژنگ مانی و پس از آن در سال ۱۳۵۵ به وسیله ویدا مشفق به فارسی برگردانده شد.


Like it? Share with your friends!

0

One Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.