معرفی کتاب اخلاق مدیریت روشن بین از کونوسوکه ماتسوشیتا

0
893
معرفی کتاب اخلاق مدیریت روشن بین از کونوسوکه ماتسوشیتا | کسب و کار | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی کتاب اخلاق مدیریت روشن بین از کونوسوکه ماتسوشیتا | کسب و کار | پیشنهاد کتاب کتابیسم
معرفی کتاب اخلاق مدیریت روشن بین از کونوسوکه ماتسوشیتاReviewed by محمدهادی علیپورمطلق on Jan 28Rating: 5.0معرفی کتاب اخلاق مدیریت روشن بین از کونوسوکه ماتسوشیتا | کسب و کار | پیشنهاد کتاب کتابیسمتاب اخلاق مدیریت روشن بین مجموعه‌ای از تفکرات کونوسوکه ماتسوشیتا بنیانگذار شرکت پاناسونیک و خالق برند ناسیونال استکه راهبردهای اخلاقی و آموزه‌های کسب‌وکار

کتاب اخلاق مدیریت روشن بین مجموعه‌ای از تفکرات کونوسوکه ماتسوشیتا است که راهبردهای اخلاقی و آموزه‌های کسب‌وکار برای مفهومی که وی آن را فلسفه موفقیت مالی و پیروزی شخصی در بر دارد که به خورت موجز بیان گردیده‌اند و از توضیحات اضافی در بیان موضوعات پرهیز شده.
کتاب اخلاق مدیریت روشن بین در دو بخش ارائه گردیده است. بخش اول شامل هفت فصل است که تمرکز بر توضیح ۵۳ موضوع و اصل مدیریتی دارد که به اعتقاد نویسنده، باعث شکل گیری رویکرد مناسب در مدیران می‌شود. و شامل موضوعاتی از قبیل زیر می‌گردد:

چگونه گران‌بهاترین سرمایه شرکت، یعنی کارکنان، را آموزش دهیم تا بیشترین بازدهی را به دست آوریم.
افراد فعال در صنعت چگونه می‌توانند مزه خلاقیت و آفرینندگی را بچشند.
روح همزیستی و بهروزی مشترکمیان شرکت و جامعه چگونه باید در فعالیت‌های روزمره تبلور یابد.
عناوین هفت فصل نخست از این قرار است: منابع انسانی، خرد جمعی، مدیریت خلاق، روحیه خدمت‌گزاری، مسئولیت اجتماعی، چالش و رشد، مدیر ایده‌آل.
بخش دوم کتاب اخلاق مدیریت روشن بین شامل ۱۸ مقاله که در برگیرنده روایت‌های نویسنده از تجربیاتی که در طول بیش از ۸۰ سال زندگی حرفه‌ای در برخورد با «مسائل دشوار» و زمان‌های تصمیمگیری کسب کرده می‌باشد.
وی در پایان تأکید کرده که هدفش از انتخاب این موضوعات برای کتاب اخلاق مدیریت روشن بین این بوده که صرف نظر از بحث‌های طولانی راجع به قسمت‌های مختلف کسب‌وکار تنها نکاتی را ارائه دهد که از نظر وی حیاتی ترین و مهمترین اصول کسب‌وکار هستند.
کونوسوکه ماتسوشیتا نویسنده کتاب اخلاق مدیریت روشن بین یکی از بزرگترین کارآفرینان ژاپنی می‌باشد که به عنوان یکی از پیشگامان صنایع الکتریکی در این کشور به شمار می‌رود. وی که در ۲۷ نوامبر ۱۸۹۴ به دنیا آمد به دلیل مشکلات مالی و ورشکستگی پدرش از سن ۹ سالگی مشغول به کار شد و با وجود شرایط بد و جنگ‌های جهانی توانست در زمینه ایجاد کسب‌وکارهای موفق و سودآور به موفقیت برسد.

کتاب اخلاق مدیریت روشن بین نوشته کونوسوکه ماتسوشیتا
کتاب اخلاق مدیریت روشن بین نوشته کونوسوکه ماتسوشیتا

وی خالق برند ناسیونال و شرکت پاناسونیک بود، گرچه ممکن است امروزه نام ناسیونال کمی برای جوانان ناآشنا باشد، اما علاقه‌مندان به وسایل الکترونیک و دنیای کسب‌وکار همواره آن را به عنوان یکی از برند‌های اولیه‌ای که شهرت جهانی یافت می‌شناسند. از طرفی پاناسونیک همچنان در فهرست شرکت‌های بزرگ جهانی به چشم می‌خورد و با گذشت چندین سال از مرگ خالقش، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
کتاب اخلاق مدیریت روشن بین “فلسفه موفقیت مالی و پیروزی شخصی”، توسط محمود متحد ترجمه گردیده و انتشاراتسپهر خرد آن را به چاپ رسانده است.

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.