معرفی کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان

0
1471
معرمعرفی کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان | پیشنهاد کتاب کتابیسفی کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان | پیشنهاد کتاب کتابیس
معرفی کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان | پیشنهاد کتاب کتابیس
معرفی کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانReviewed by گروه مترجمین کتابیسم on Jun 12Rating: 4.5معرفی کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان | پیشنهاد کتاب کتابیسدر کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان نویسندگان آقای شمس‌الدین حسینی و سرکار خانم الهام آرام‌نیا ابتدا به شرح عزت‌نفس می‌پردازند

شما، پدر و مادر، چقدر در برابر کودک و نوجوان خود مسئول هستید؟
وقتی شما کودکان را در آغوش می‌کشید او به خود می‌گوید:« کسی که به من توجه دارد، مرا بغل می‌کند، به من غذا می‌دهد، با من بازی می‌کند پس من ارزشمندم». پس از این است که باید دید کودک چه واکنشی به رفتار شما نشان می‌دهد. نوزادی که با احساس امنیت و خوب بودن وارد مرحله کودکی می شود، این مرحله و تاثیرات آن، بخشی از زندگی‌اش می‌شود، بنابراین عزت نفس و خودباوری خوبی پیدا می‌کند. برای بیان اتفاقات و مشکلات ترسی ندارد و خانواده را حریم ایمن خود می‌بیند.
اما آیا شما به عنوان پدر و مادر، می‌دانید چگونه در مراحل کودکی و نوجوانی، عزت‌نفس را در فرزندان خود رشد دهید؟
در کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان، زوج نویسنده «آقای شمس‌الدین حسینی و سرکار خانم الهام آرام‌نیا» ابتدا به شرح عزت‌نفس می‌پردازند، سپس لازمه‌های عزت‌نفس برای پدر و مادر و در نهایت نحوه ارتقا آن برای کودک و نوجوان را آموزش می‌دهند.
در بخش اول به معرفی ویژگی‌های فرزندانی که عزت نفس سالمی دارند پرداخته می‌شود. این فرزندان می‌توانند در برابر پیشنهاد مواد مخدر مقاومت کنند، به سو استفاده کلامی افراد پاسخ منفی بدهند، خود را دوست دارند و به خود بیشتر از دوستان‌شان اهمیت می‌دهند، در کارها مسئولیت‌پذیر هستند و به راحتی می‌توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. در ادامه نیز به دلایلی که به عزت‌نفس آسیب وارد می‌شود، می‌پردازند.
در بخش دوم به عزت نفس پدر و مادر پرداخته می‌شود. در یک پرسشنامه ساده این عزت‌نفس بررسی می‌شود و روش‌های تقویت آن برای والدین شرح داده می شود. همچنین پیشنهاد اصلاح باورهای منسوخ را به والدین ارائه می‌کند.

معرفی کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان | پیشنهاد کتاب کتابیس
معرفی کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان | پیشنهاد کتاب کتابیس

در بخش سوم این کتاب خواننده می‌آموزد چگونه با کودک خود صحبت کند، چگونه به حرف‌های او گوش دهد، چگونه کودک ترس از بیان حقایق نداشته باشد و همچنین چگونه کودک را مسئولیت پذیر پرورش دهد.
در بخش چهارم که ویژه نوجوانان است، خانواده را آماده برخورد با تغییرات دوران بلوغ و نکات جدید نوجوان می‌کند. اینکه چگونه والدین باید نوجوان خورد را درک کنند و همچنین عزت‌نفس او را در مواجهه با مشکلات تقویت نمایند.

کتاب روش‌های افزایش عزت‌نفس و اعتماد به نفس در کودکان و نوجوان توسط انتشارات نسل نواندیش در سال ۹۵ در شمارگان ۲۰۰۰ نسخه با قیمت ۱۰۹۰۰ تومان چاپ شده است.
تهیه از وبسایت انتشارات نسل نواندیش

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.