زندگی نامه و معرفی کتاب های جان گرین به همراه فیلم یک قسمت از «دوره فشرده»

0
5675
زندگی نامه و معرفی کتاب های جان گرین نویسنده امریکائی به همراه فیم تهیه شده توسط وی در کانال Crash Course با موضوع : چرا باید مطالعه کنیم؟
زندگی نامه و معرفی کتاب های جان گرین نویسنده امریکائی به همراه فیم تهیه شده توسط وی در کانال Crash Course با موضوع : چرا باید مطالعه کنیم؟
زندگی نامه و معرفی کتاب های جان گرین به همراه فیلم یک قسمت از «دوره فشرده»Reviewed by مطلق on Feb 6Rating: 5.0زندگی نامه و معرفی کتاب های جان گرین به همراه فیلم یک قسمت از «دوره فشرده» | پیشنهاد کتاب کتابیسمزندگی نامه و معرفی کتاب های جان گرین نویسنده امریکائی به همراه فیم تهیه شده توسط وی در کانال Crash Course با موضوع : چرا باید مطالعه کنیم؟

جان گرین یکی از نویسندگان مشهور آمریکائی است که در سال ۱۹۷۷ در ایندیانا پولیس به دنیا آمد. وی آثار معدودی را تا به حال منتشر کرده لیکن توانستهاز طریق همین کتاب ها و فعالیت‌هایش در تولید فیلم‌های آموزشی به شهرت زیادی دست پیدا کند. تا جایی که در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از ۱۰۰ نفر تأثیر گذار در جهان توسط مجله تایم انتخاب شد.

جان گرین تا کنون ۴ کتاب را به صورت مستقل تألیف و روانه بازار کرده که  (به ترتیب زمانی) عبارتند از: در جستجوی آلاسکا، غیبت کاترین، شهرهای کاغذی و خطای ستارگان بخت ما. گرچه تمای کتاب‌های وی در لیست پرفروش‌ترین کتاب های نیویورک تایمز در بخش نوجوانان قرار داشتند، اما جان گرین در زمینه نویسندگی بیشتر شهرت خود را مدیون کتاب خطای ستارگان بخت ما است که در ایران نیز با بیش از ۸ ترجمه مختلف عرضه شده است.

همانطور که گفته شد تقریبا تمامی کتاب‌های جان گرین برنده حداقل یک جایزه ادبی شدند و همچنین از میان آنها سه کتاب تبدیل به فیلم گشتند اما این نویسنده پس از انتشار کتاب خطای ستارگان بخت ما (سال ۲۰۱۲) و دست یابی به موفقیت چشمگیر در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که دیگر نمی‌خواهد کار نویسندگی را ادامه دهد. که دلیل اصلی وی برای تصمیمش انتقادهای تند و بی‌رحمانه برخی کاربران در صفحه‌های اجتماعی بود.

علاقه جان گرین به زبان انگلیسی از دوران مدرسه باعث شد تا مطالعه مناسبی در این زمینه داشته باشد و به نویسنده‌ای موفق تبدیل شود، در کنار این، استعداد ذاتی وی به عنوان گوینده‌ای خوش صدا و با انرژی باعث شد تا به سمت اجرای برنامه های ویدیویی و حتی فیلم کشیده شود و ایت موضوع تا جایی پیش رفت که امروزه جان گرین نام آشنای دنبال کنندگان کانال‌های ویدیویی Crash Course، Project for Awesome، Mental Floss و Dear Hank & John می‌باشد. وی اغلب برنامه‌های ارائه شده در این کانال‌ها که در رابطه با موضوعات آموزشی، ادبیات و عام‌المنفعه می‌باشند را به همراه برادر خود (هانک گرین) تهیه می‌نماید.

در ادامه یکی از برنامه‌های کرش کرس (Crash Course) دوره فشرده که در رابطه با اهمیت مطالعه توسط جان گرین تهیه شده است را ارائه می‌نماییم. این سوال که «خوندن رمان به چه دردی می‌خوره!» سوال آشنایی است که در صفحات اجتماعی کتابیسم گاها به آن بر می‌خوریم  که برخی از دوستان نیز کتابیسم را در پاسخ به این سوال یاری می رسانند. به نظر می‌رسد که جان گرین نیز در این ویدیو سعی داد تا به این سوال پاسخ بدهد.

5/5 (5)

امتیاز دهی

ارسال دیدگاه

کد *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.